8.4 C
Bilecik
Cuma, Aralık 2, 2022

12 Geometri Sempozyumu katılımcıları akşam yemeğinde buluştu

- Reklam -
- Reklam -

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesinin ev sahipliği yaptığı 12’nci Geometri Sempozyumuna katılan konuklara, akşam yemeği verildi.

Üniversite yerleşkesindeki yemeğe, Vali Ahmet Hamdi Nayir, Üniversite Rektörü Prof. Dr. Azmi Özcan, Belediye Başkanı Selim Yağcı, Şeyh Edebali Üniversitesi Matematik Bölümü kurucusu Hasan Hilmi Hacısalihoğlu ve çeşitli üniversitelerden gelen öğretim üyeleri katıldı.

Yemekte bir konuşma yapan Prof. Dr. Özcan, Bilecik’te matematik ve bilim adına değerli birçok konuğu ağırladıklarını belirterek, katılımcılara teşekkür etti.

Belediye Başkanı Selim Yağcı ise belediye başkanı olarak Bilecik’te gerçekleştilen sempozyum dolayısıyla oluşan tablodan büyük mutluluk ve memnuniyet duyduklarını belirtti.

Matematik ve geometrinin toplum hayatındaki önemine değinen Yağcı, kuruluş ve kurtuluşun beşiği Bilecik’in bilim, sanat ve kültür adına birçok etkinliğe ev sahipliği yapmasının da sevinç verici olduğunu kaydetti.

Bilecik’te birçok anlamda güzel bir organizasyon gerçekleştirildiğini dile getiren Başkan Selim Yağcı, şunları söyledi:

”Şehrimize teşrif ettiğiniz için teşekkür ediyorum. Yarın akşam da Bilecik Belediye Başkanlığı olarak sizinle bir yemekte buluşmayı planlıyoruz. Ancak benim Ankara’da olan bir programımdan dolayı orada olmam gerekiyor. Benim yerime arkadaşlarımız sizlere hizmet edecekler. Onun için ben şimdiden yarın için sizlere ‘hoşgeldiniz’ diyorum. İyi ki şehrimize geldiniz. İyi ki kuruluş ve kurtuluşun beşiğinde buluştuk. Hocamızın da belirttiği gibi hayatımızın her safhasında matematik var. Matematik olmadan sevgi de saygı da birlik ve beraberlik de olmaz. Bunların hepsinin de bir ölçüsü var. Bu anlamda da matematik gerçekten hayatımızın bir vazgeçilmezidir. İnşallah her zaman daha iyiye ve daha güzele gitmek temennisiyle saygı ve selamlarımı iletiyorum.

Programda, Bilecik Belediyesi Şeyh Edebali Mehter Takımı tarafından konser verildi.

THM-Korosu-Yaz-Konseri-24-Haziranda-2-2-640x278 THM-Korosu-Yaz-Konseri-24-Haziranda-2-1-443x400 DSC_0817-603x400 DSC_0819-603x400

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.