18.1 C
Bilecik
Salı, Haziran 21, 2022

20 KASIM DÜNYA ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ

- Reklam -
- Reklam -

Bilecik Çocuk Hakları Komitesi, Vali Ahmet Hamdi Nayir’i makamında ziyaret etti.

Vali Nayir, Vali Yardımcısı Mustafa Güney, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Muhammed Akgül ile Bilecik Çocuk Hakları Komitesi Başkanı Senanur Yazıcı ve üyelerini kabulünde, her çocuğun öncelikle sağlık, eğitim ve diğer tüm imkanlardan yararlanma ve barış dolu bir dünyada yaşama hakkına sahip olduğunu vurguladı.

18 yaşından küçük çocuklar hem fizyolojik hem de psikolojik olarak diğer yetişkinlere göre farklılıklarının bulunduğunun altını çizen Vali Nayir, “Çocukların haklarını ayrıca korumak gerekiyor. BM Genel Kurulu’nda 20 Kasım 1989 günü kabul edilen Dünya Çocuk Hakları Sözleşmesiyle hiçbir ayrım gözetmeksizin her çocuğun sahip olduğu haklarını güvence altına almıştır. Türkiye’nin de içinde bulunduğu yaklaşık 200 ülke sözleşmeye imza atmış durumdadır. Dolayısıyla çocuklarımızın daha mutlu, sağlıklı ve güvenli ortamda yetişmeleri için sahip oldukları haklar belgeye bağlanmıştır. Devletimiz ve sivil toplum kuruluşları, çocuklarımızın daha mutlu, sağlıklı ve güvenli ortamlarda yetişmeleri, tehlike ve zararlı alışkanlıklardan koruyarak gelişmelerine ortam hazırlamakla görevlidir” dedi.

Çocuk Hakları Komitesi de çalışmaları hakkında Vali Nayir’a bilgi verdi. Vali Nayir, ziyaret anısına çocuklara çeşitli hediyeler verdi.

 

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.