20.4 C
Bilecik
Çarşamba, Eylül 28, 2022

350 YENİ MÜZİSYEN SERTİFİKALARINI BELEDİYE BAŞKANI SELİM YAĞCI’DAN ALDI

- Reklam -
- Reklam -

Bilecik Belediyesi tarafından, her yıl düzenlenen ve yediden yetmişe müzikseverin ücretsiz olarak dört ay boyunca eğitim gördüğü Bilecik Belediyesi Müzik Kursları’nda başarılı 350’den fazla kursiyere sertifikalarını törenle sunuldu.

Bilecik Belediyesi Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen sertifika törenin; Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Belediye Başkan Vekili Nihat Can, Meclis Üyeleri, veliler, aileler ve kursiyerler katıldı.

Bilecik Belediyesi kültürel ve sanatsal etkinlikler kapsamında 9 yıldır gerçekleştirilen ve bu yıl 350’den fazla öğrencininBağlama, Ud, Keman, Gitar, Ney, Yan Flüt, Ritm-Perküsyon branşlarında müzik eğitimi sonunda sertifika aldığı kursların en küçük katılımcısı 8 yaşında olurken, en büyüğü ise 66 yaşında olduğu belirtildi.

Sanat ve sanatçıya değer veren Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı yaptığı açıklamada’’Müzik’e ve sanata ilgisi olan vatandaşlarımıza ücretsiz olarak sunulan müzik kurslarımız kapsamında, kursiyerlerimizin böyle güzel bir ilgiyle katılım sağlayarak, Bilecik’in kültür ve sanat şehri olması yolunda büyük bir katkı sağladıklarını dile getirdi. ‘’

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, 2004 yılından bu yana belediye hizmetleri kapsamında şehrin yapılaşmasının yanı sıra; sosyal, kültürel, sanatsal değerlerin de toplumun önemli unsurları arasında yer aldığını ve bu yönde çalışmalarını organize ettiklerini belirterek, vatandaşlarımızın kültürel ihtiyaçlarını karşılamak için her geçen gün hep birlikte el ele vererek daha iyisini oluşturmak amacıyla çalışmalarını yürüttüklerini dile getirdi.

Ayrıca, kültürel ve sanatsal anlamda büyük bir önemi olan müzik kurslarının artık kurstan öte bir okul görevi gördüğünü belirten Başkan Yağcı, konuşmasında şunları ekledi. “Aramızdaki çocuklarımızı böyle güzel müzik nağmelerini seslendirecek konuma getirmek, her yavrumuzun bir enstrümanı çalabilecek konuma ve duruma getirmek temel hedeflerimizden biri. Bunları nasıl yapıyoruz, bunları fedakar, cefakar hocalarımızın ve siz velilerimizin katkılarıyla yapıyoruz. Bu akşamda yaklaşık 350 öğrencimize de başarıyla tamamladıkları kursların sertifikalarını dağıtıyoruz.Buna örnek olarak içimizden, kurslarımızdan yetişen ve büyük bir sanatçı olma yolunda ilerleyen Hilal Coşkun kızımız var.Kendisine Müzik Kursları Sertifika Töreninde seslendirdiği ezgiler için de teşekkür ediyorum. ”

Törende öğrenciler, bağlama, ud, keman, gitar, ney, yan flüt, ritim-perküsyon branşlarında, katılımcılara hocaları eşliğinde müzik dinletisi sunarken, Program sonunda Türk Halk Müziği Sanatçısı Hilal Coşkun da konser verdi.Ayrıca Başkan Selim Yağcı’dan sertifikalarını alan mezunlar toplu poz vermeyi de unutmadılar

indir s sss Türkü Geceleri 3.sü Yapılacak 1

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.