734. Ertuğrul Gazi’yi Anma Ve Yörük Şenlikleri Başladı - Bilecik Haber Tarafsız Güvenilir Yerel HaberBilecik Haber Tarafsız Güvenilir Yerel Haber

9 Aralık 2021 - 07:37

734. Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Yörük Şenlikleri Başladı

734. Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Yörük Şenlikleri Başladı
Son Güncelleme :

12 Eylül 2015 - 9:51

Bilecik Söğüt İlçemizde bu yıl 734.sü düzenlenen ve 3 gün sürecek olan “Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Yörük Şenlikleri”, 16 Türk büyüğünün büstlerinin bulunduğu alanda gerçekleştirilen törenle başladı.

Törende ilk olarak alandaki Atatürk Anıtı’na, Bilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayir ve Yörükler tarafından Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Söğüt Şenlikleri Vakfı çelengi bırakıldı, saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı okundu. Daha sonra Vali Nayir, AK Parti Bilecik Milletvekili Halil Eldemir ve beraberindekiler, yörük çadırlarını ziyaret ederek, bir süre sohbet etti.

Etkinliklerde dağıtılacak olan geleneksel pilav ikramı için kurban kesilmesiyle sona eren etkinliğin ardından Ertuğrul Gazi Türbesi ziyaret edildi. Daha sonra Çelebi Sultan Mehmet Camisi’nde, Ertuğrul Gazi ve diğer Türk büyükleri için mevlit okundu.
Etkinliklere, Vali Nayir’in yanı sıra AK Parti Bilecik Milletvekili Halil Eldemir, Söğüt Kaymakamı Berkan Sönmezay, Belediye Başkanı Halil Aydoğdu, Bilecik Belediye Başkan Vekili Nihat Can,  İl Jandarma Komutanı Albay Alper Sır, İl Emniyet Müdürü Ali Ekber Bektaş, daire müdürleri, Oğuz Boyları Konfederasyonu Genel Başkanı Niyazi Çapa, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.
sögüt31 sögüt41 sögüt51 sögüt61 sögüt71 sögüt81 sögüt91 sögüt101 sögüt111 sögüt121 sögüt131 sögüt14 sögüt21