9.4 C
Bilecik
Çarşamba, Mayıs 18, 2022

8. BİLECİK BELEDİYESİ ÇOCUK FESTİVALİ’NDE ÇOCUKLARIMIZ GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ

- Reklam -
- Reklam -

8. BİLECİK BELEDİYESİ ÇOCUK FESTİVALİ‘NDE ÇOCUKLARIMIZ GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ

Bilecik Belediyesi tarafından bu yıl 8.’si gerçekleştirilen Bilecik Belediyesi Çocuk Festivali‘nde çocuklarımız 4 gün boyunca gönüllerince eğlendi.

Bilecik Belediyesi Bahçesindeki kortej yürüyüyüyle başlayan festival, Cumhuriyet Meydanı’ndaki birbirinden güzel etkinliklerle 4 gün boyunca devam etti.

Renkli görüntülerin yaşandığı festivalde çocuklar, adliye önüne kurulan oyun guruplarında 3 Mayıs Pazar gününe kadar doyasıya eğlendi.

Çocuk şarkıları eşliğinde süren ve güzel görüntülerin sahnelendiği etkinliklerde, çizgi film karakterleri de festivalerenk kattı.

Adliye önü ve Cumhuriyet Meydanı’nda kurulan çocuk oyun gruplarında eğlenen çocuklarımıza, Belediye Başkanı Selim Yağcı pamuk helva vererek, fotoğraf çektirdi.

Kaydırak, zıp zıp, tırmanma pramidi, glatyatör, şut becerisi, futbasketbol, çocuk futbolu, minik futbol, rungerun, mancınıklardan oluşan oyun gruplarının olduğu ve çok renkli görüntülerin yaşandığı festival, 3 gün boyunca çocuklarımıza eğlenceli anlar yaşattı.

Festivalde ayrıca, Bilgi Çağı Eğitim Kurumları Halk Dansları ekibi, gösterileri ile ayrı bir nerk kattı.

Mobil sahne gösterileri, Hacivat ve Karagöz gösterileri ile Nasrettin Hoca ve Komşusu oyunları sahnelendiği festivalde, Türkiye’nin en ünlü Yüz Boyamacısı Emre Tuncer de çocuklarımızla birlikte oldu.

Tek tekerlekli bisiklet gösterileri, tahta bacak gösterileri, masal kahramanları, palyaçoların çocuklarımızı eğlendirdiği festivalde çocuklarımıza, ücretsiz pamuk şeker ikram edildi ve sosis balonlar ve rüzgar gülleri dağıtıldı.

Palet yarışması ve koca ayak gösterilerinin sahnelendiği festivalde geleneksel çocuk ve sokak oyunlarımız büyük ilgi gördü. Mendil kapmaca, yakar top gibi eski ve geleneksel oyunlarımız ile gönüllerince eğlenen çocuklarımız, Ünlü Çocuk Oyunları Programcısı ve Yapımcısı Ahmet Şahin’in mobil sahnedeki gösterisi ile bol bol güldü.

16-600x400 101-267x400 111-600x400

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.