9. Cumhurbaşkanı Demirel, KKTC'de - Bilecik Haber Tarafsız Güvenilir Yerel HaberBilecik Haber Tarafsız Güvenilir Yerel Haber

9 Aralık 2021 - 08:21

9. Cumhurbaşkanı Demirel, KKTC’de

9. Cumhurbaşkanı Demirel, KKTC’de
Son Güncelleme :

30 Eylül 2014 - 18:03

Dokuzuncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, Rauf Denktaş’ın anıt mezarını ve Girne Boğaz Şehitliği’ni ziyaret etti.

KKTC’te temaslarını sürdüren Süleyman Demirel, KKTC’nin Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın kabrini ziyaret etti. Demirel’in kabre çelenk koymasının ardından saygı duruşunda bulunuldu. İstiklal Marşı’nın okunup bayrakların göndere çekilmesinden sonra ise Demirel, özel defteri imzaladı.

Demirel, Anıt özel defterine şunları yazdı:

“Ömrünün tümünü Kıbrıs Türk halkının güvenliği, mutluluğu ve hür olması için harcayan, milletinin kahraman evladı Rauf Denktaş seni seviyoruz. Yerin Kıbrıs halkının ve milletimizin tümünün takdirkar gönlüdür. Allah rahmet eylesin, rahat uyu kardeşim.”

Daha sonra Demirel, Girne’deki Boğaz Şehitliği’ni de ziyaret etti. Demirel, kabre çelengi şehitliğe sunmasının ardından, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı eşliğinde bayraklar göndere çekildi. Demirel, Boğaz Şehitliği özel defterine şunları yazdı:

“Kahraman askerler, milletin aziz şehitleri; sizi sevgiyle, saygıyla, minnetle ve şükranla sinemize basıyoruz. Rahat olun, mekanınız cennet olsun.”

kaynak:trthaber