Adalet Bakanlığı 2022 Yılı 12400 Yardımcı Personel Alımı Şartları? KPSS ? - Bilecik Haber Tarafsız Güvenilir Yerel HaberBilecik Haber Tarafsız Güvenilir Yerel Haber

5 Aralık 2021 - 04:06

Adalet Bakanlığı 2022 Yılı 12400 Yardımcı Personel Alımı Şartları? KPSS ?

Adalet Bakanlığı 2022 Yılı 12400 Yardımcı Personel Alımı Şartları? KPSS ?
Son Güncelleme :

24 Kasım 2021 - 12:01

16 views

Hakkaniyet Bakanlığı personel alımı açıklaması yapılmış oldu. 2022 senesinde Hakkaniyet Bakanlığına atanmak suretiyle 12400 Personel Alımı yapılacak. Adayların şimdiden akıllarında sorular gelmeye başladı. İlk olarak merak edilenler içinde Destek Personel Alımı Şartları nedir? KPSS Şartı olacak mı? tüm bunların detaylarını aktaracağız.

12400 Yeni Personel Alımı Yapılacak

TBMM Bütçe Görüşmeleri yapılmış oldu! Hakkaniyet bakanı Abdülhamit Gül TBMM plan ve Bütçe Komisyonunda Bakanlığın 2022 yılı bütçelerine ilişkin sunumda açıklamalarda bulunmuş oldu. Ilk olarak 24 Kasım Öğretmenler günün kutlayan Hakkaniyet Bakanı açıklamasına devam etti. Yapmış olduğu açılamada

Adaletin yalnızca mahkemelerde değil, yaşamın her alanında, devletin tüm görevlerinde aranması ve titizlikle yerine getirilmesi icap ettiğini belirten Gül, yargısal adaletin, adaletin mühim bir boyutu bulunduğunu beyan etti.

Açıktan Yeni 12400 Personel Alımı için Hakkaniyet Bakanı Abdülhamit Gül açıklamalarında Hakkaniyet Bakanlığına 12 bin 400 personel alımı yapacaklarını bildirdi.

 

Alımlar Kurum İçi mi Olacak? Açıktan Alım mı Olacak?

Hakkaniyet Bakanlığı 12 bin 400 personel alımları Kurum İçerisinden yapılmayacak. Yeni açıktan atama ile yapılacağı bildirildi.

KPSS Şartı Olacak Mı?

Mevzu hakkında herhangi bir izahat yapılmadı. Sadece Bakanlık açıktan personel alımı için 2020 yada 2021 senesinde meydana getirilen Kamu Mensubu Seçme Sınavından puan alınmış olması gerekebilir.

Müracaat Şartarı Ne Olacak?

Destek personel alımı müracaat şartları her ne kadar bilinmiyor olsa da genel olarak adaylardan, 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Bu kapsamda ” Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından yoksun olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sıhhat problemi olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından pozitif yönde netice alabilmek, Herhangi bir kabahat hükümlülüğü olmamak, Adam adaylar için askerliğini yapmış yada askerlik ile ilgisi olmamak” şartları aranacak.