9.4 C
Bilecik
Çarşamba, Mayıs 18, 2022

Ahilik Haftası Kutlama Komitesi, Vali Nayir’i Ziyaret Etti.

- Reklam -
- Reklam -

Sosyal Güvenlik Haftası çerçevesinde Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Niyazi Gökçe ve beraberindekiler, Vali Ahmet Hamdi Nayir’i ziyaret etti.

Vali Nayir, Gökçe ile birlikte İl Müdür Yardımcıları ve beraberindekileri kabulünde, kendisini ziyaret eden kurum çalışanlarına teşekkür ederek, haftalarını kutladı ve sosyal güvenliğin önemine değindi.

Devletimizin temel özelliklerinden birisinin sosyal devlet olması olduğunu ifade eden Vali Nayir, “Devletimiz, korumasız ve sahipsiz vatandaş kalmasını istemiyor. Sosyal güvenlik kurumlarımız bunun öncülüğünü yapıyor. Sosyal güvenlikte, emeklilik ve sağlık olmak üzere iki ana başlık öne çıkıyor. Genel Sağlık Sigorta kapsamında sağlık güvencesine sahip olmayan vatandaşımız kalmamış durumdadır. Primini ödeyemeyecek durumda olanların primini de devlet karşılıyor. Ülkemiz, istenilen seviyeye gelmiş oldu. Güvence şemsiyesi altında olmayan vatandaşımız kalmadı” dedi.

SGK İl Müdürü Gökçe de SGK’yı paydaşlarına tanıtmak, sosyal güvenlik reformunu anlatmak, sosyal güvenlik kavramını toplumun tüm bireyleri tarafından bilinmesini sağlamak, vatandaşları hak ve yükümlülükler konusunda bilgilendirmek, toplumda sosyal güvenlik bilinci oluşmasına katkı sağlamak amacıyla Sosyal Güvenlik Haftasının kutlandığını bildirdi.

MUH_3897 MUH_3900

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.