26.9 C
Bilecik
Perşembe, Ağustos 18, 2022

AİLE SAĞLIK MERKEZİNİN TEMELLERİ ATILDI

- Reklam -
- Reklam -

HÜRRİYET MAHALLESİ AİLE SAĞLIK MERKEZİNİN TEMELLERİ ATILDI

Bilecik Belediyesi tarafından Hürriyet Mahallesi’ne kazandırılacak olan Aile Sağlığı Merkezi’nin temeli atıldı.

Muhsin Yazıcıoğlu Spor Kompleksi yanında gerçekleşen temel atma törenine, Vali Bilal Şentürk, Milletvekili Selim Yağcı, Belediye Başkanı Nihat Can, İl Sağlık Müdürü Kadir Keskin, daire amirleri, kurum ve kuruluş temsilcileri, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlarımız katıldı.

Şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan temel atma töreninin açılış konuşmasını yapan İl Sağlık Müdürü Kadir Keskin, yapımı gerçekleşecek proje hakkında bilgiler verdi.

BELEDİYE BAŞKANI NİHAT CAN:

‘’SAĞLIK MERKEZİMİZ MAYIS AYINDA TAMAMLAYARAK VATANDAŞIMIZIN HİZMETİNE SUNMAK İSTİYORUZ’’

Belediye Başkanı Nihat Can, Hürriyet Mahallesi’ndeki önemli bir eksikliği giderdiklerini ifade ederek Mayıs ayı içerisinde vatandaşların hizmetine gireceğini dile getirdi.

Hürriyet Mahallesi ve Bilecik için güzel bir tesisin temellerinin atıldığını hatırlatan Belediye Başkanı Nihat Can; ‘’Hürriyet Mahallemiz için büyük ve önemli bir proje olan 5 Hekimli Aile Sağlığı Merkezimizin Temelini; Valimiz Bilal Şentürk, Milletvekilimiz Selim Yağcı ve ilimizin çok değerli protokol üyeleri ve vatandaşlarımızın katılımıyla gerçekleştirdik. Bilecik İçin Güzel Ve Önemli Bir Hizmetin Temelini Atmak Ve İnsanımıza Vermiş Olduğumuz Sözü Yerine Getirmeye İlk Adımı Atmış Olmanın Mutluluğunu Yaşıyoruz. Cenabı Allah Daha Nice Böyle Eserlerin Temelini Atmak Ve Hep Birlikte Açılışlarını Yapmayı Bizlere Nasip Etsin. Bu Vesile İle böyle Bir Hizmeti Ortaya Koyduğumuz İçin Sağlık Bakan Yardımcımız Halil Eldemir’e, Milletvekilimiz Selim Yağcı’ya Ve Bütün Paydaşlara Teşekkür Ediyorum.’’ İfadelerini kullandı.

Milletvekili Selim Yağcı ise ilimizdeki kurumlar işbirliğinde güzel bir çalışmanın gerçekleştirildiğine vurgu yaparak; ‘’İlimizdeki kurumların el birliğiyle Hürriyet Mahallemiz İçin Büyük Ve Önemli Bir Proje Olan 5 Hekimli Aile Sağlığı Merkezimizin Temelini atıyoruz. Bugün çok şükür mahallelerimizin ve şehrimizin gelişip büyümesini büyük bir coşku ve heyecanla karşılıyoruz. 15 yıl önce gerçekten buraları tarla hükmündeydi ve hiçbir yapı yoktu. Bugün ise çok şükür altyapısı ve üst yapısı ile şehrimizin güzel bir mahallesi oldu. İnşaallah Hürriyet Mahallemiz ve diğer mahallelerimiz daha nice böyle güzel eserlerle süslenir. Bu anlamda böyle Bir Hizmetin ortaya çıkmasında emeği olan başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere kabinemizin değerli üyeleri, Enerji Bakanımız Fatih Dönmez, Sağlık Bakan Yardımcımız Halil Eldemir ile bütün işbirliğinde bulunan kurumlarımızın yetkililerine çok teşekkür ediyorum. Böyle Güzel Bir Eserin Mahallelerimize kazandırılmasından dolayı duyduğum Memnuniyeti İfade Ediyorum.

Vali Bilal Şentürk ise yapılan çalışmadan duyduğu memnuniyeti ifade ederek; ‘’Gerçekten Belediyemiz, İl Özel İdaremiz ve Sağlık Müdürlüğümüz işbirliğinde güzel ve anlamlı bir çalışma olmuş. Mekanlar önemli olmakla birlikte onun içinde yapılan faaliyetlerin kalitesi de çok önemlidir. Bizler bu açıdan bu çalışmayı yakından takip ederek, insanımıza güzel bir hizmetin sunulması için çalışacağız’’ ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından temel atma töreni yapılan dualarla gerçekleştirildi. Vali Bilal Şentürk, Milletvekili Selim Yağcı, Belediye Başkanı Nihat Can ve Sağlık Müdürü Kadir Keskin butona basarak ilk çimentoyu döktü. Mahalle sakinleri de projenin hayata geçmesinden duydukları memnuniyeti dile getirerek, protokol üyelerine teşekkür etti. Tören, pilav ikramında bulunulması ile sona erdi.

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.