Aileler Çocuklarını Göndermek İstemiyor - Bilecik Haber Tarafsız Güvenilir Yerel HaberBilecik Haber Tarafsız Güvenilir Yerel Haber

18 Ocak 2022 - 21:42

Aileler Çocuklarını Göndermek İstemiyor

Aileler Çocuklarını Göndermek İstemiyor
Son Güncelleme :

18 Mart 2020 - 23:42

Aileler Çocuklarını Göndermek İstemiyor. Bilecik’te aileler idmanlara ve maçlara çocuklarını göndermek istemiyor. Ertuğrulspor Kulüp Bakanı Mehmet Ekici koronavirüs salgın tedbirleri nedeni ile ailelerin çocuklarını idmanlara, maçlara göndermek istemediğini ifade etti.

Ertuğrulspor Kulüp Bakanı Mehmet Ekici konuya ilişkin olarak yaptığı yazılı açıklamada;

Şu anda dünyada ve ülkemizde yaşanan salgın nedeniyle devletimizin almış olduğu önlemler devam etmektedir. Bunların arasında seyircisiz maçlar, kahvehaneler, barlar, düğün salonları ve benzeri yerler kapatılmıştır. Fakat sportif faaliyetler devam etmektedir.

Şu anda U-19 Ligi oynanmakta olup, 9 takımlı çift devreli 4.haftası ve 12 hafta daha oynanacaktır. Devletimizin aldığı koronavirüs salgın tedbirleri nedeni ile aileler çocuklarını idmanlara, maçlara göndermek istememektedir.

Aynı soyunma odasında giyinilmekte, soyunulmaktadır. Deplasmana aynı araçla gidip gelinmektedir.Aileler çocuğum hasta olursa bunun vebalini kim ödeyecek diye sormaktadırlar.

Zaten şampiyon olan takımlar U14- U15- U16- U17- U19 Türkiye Şampiyonası yapılmayacaktır. Bu sebeple liglerin ileri tarihe alınması veya oynatılmaması sporcu sağlığı için uygun olacağını düşünmekteyiz.

Çünkü müsabaka esnasında ikili mücadelede terleme gibi yakın temas her zaman olacaktır.

 

Koronavirüs salgını nedeniyle şu ana kadar Dünya’da toplam onaylanan vaka sayısı 214.894, hayatını kaybedenlerin sayısı ise 8.733’e ulaşmış durumda.

Bugün akşam saatlerinde Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca twitter hesabından yaptığı açıklamada üzü bir haber vererek, Türkiye’de koronavirüs sebebiyle 1 hastanın daha hayatını kaybettiğini bildirmişti.