8.4 C
Bilecik
Cuma, Aralık 2, 2022

Ak Parti Bilecik Aday Tanıtım toplantısında neler yaşandı?

- Reklam -
- Reklam -

Bilecik, Kar Yemek Düğün ve Toplantı Salonunda Ak Parti Bilecik Aday Atanıtım Toplantısı yapıldı.
7 haziran genel seçimleri öncesinde Ak Parti Bilecik milletvekili adaylarının belirlenmesinin ardından,Ak Parti Bilecik il Başkanlığı tarafından düzenlenen toplantıya oldukça yoğun bir katılım vardı.
Toplantıya katılan,Bilecik milletvekili Fahrettin Poyraz,”Bizim Başbakanımız, bizim Bakanlarımız, bizim Belediye Başkanlarımız, bizim İl Genel Meclisi, Belediye Meclisi üyesi arkadaşlarımız diye başlayan cümleleri kurabilecek tek partinin Ak Partidir.Bu gücümüzün farkında olmamız lazım. Zor dedi arkadaşlarımız.Arkadaşlar biz ne zorluklar atlattık.Biliyorsunuz değil mi? Ne badireler atlattık bu ülkede.2002 yılı daha dün gibi belki hafızalarımızda.Ama 2002 yılında biz seçime girdiğimizde Genel Başkanımız Milletvekili adayı bile değildi arkadaşlar. Ne çabuk unuttuk. Bir siyasi parti için bundan daha büyük bir zorluk olabilir mi? Siz seçime giriyorsunuz Genel Başkanınız yasaklı.Genel Başkanınız dışarıda, Başbakan olarak başka bir Milletvekili arkadaşımız görevlendirildi.Biz ne zorluklar atlattık arkadaşlar.1 Mart tezkerelerini atlattık. Bu ülkede biz bu 1 Mart tezkeresini acaba geçirmezsek, bu ülkede ekonomik kriz olur mu tartışmalarını yaşadık günlerce medyada, gazete sayfalarında, 1 milyar dolar için,500 milyon dolar için bu tartışmalar yaşandı. Biz zorluklar atlattık arkadaşlar. Hatırlayın herkes Cumhurbaşkanını seçti, Ak Partiye geldiği zaman Anayasa Mahkemesi karar aldı. Dedi ki toplamda yeter sayısı 367 olması lazım.İyi ama bizden önce hiçbir Cumhurbaşkanlığı seçiminde bu şart yoktu,bu kural yoktu.Niye oyun oynanırken,oyunun ortasında kural değiştirdiniz.Allaha şükür seçime gittik.Millet ne dedi?Ak Parti doğru yolda dedi.Biz bu kadroya inanıyoruz.Biz bu kadroya güveniyoruz. Daha da güçlü bir destekle Ak Partiyi iktidara getirdi. Ben bütün Ak Partili aday arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Biz onlara inanıyoruz teşkilatları olarak. İnanıyorum ki hem seçim döneminde hem de milletvekilliği döneminde çok başarılı olacaklar. Bu davayı daha da yukarı taşıyacaklar.”dedi.

Ardından 7 Haziran genel seçimlerinde Bilecik’ten 1. sıra milletvekili adayı olarak belirlenen Halil Eldemir konuşmasında,”2001 yılında partimiz kurulduğunda yola çıkarken bir şey söylemiştik. Söylediğimiz şey kısaca şuydu. Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak demiştik. Geride bıraktığımız 13 yılda gerçekten hiçbir şey eskisi gibi değil.Sağlığından eğitimine, turizminden enerjisine, ekonomisinden sanayisine, Türkiye’de artık hiçbir şey eskisi gibi değil. Yeni dönemde, inşallah bu güne kadar yapılanlar bundan sonra daha ileri gidecek ve ülkemizi 2023’lere,2053’lere,2071’lere ulaştırmak ve Dünyada lider ülke Türkiye yapabilmek için çaba göstereceğiz.”ifadelerine yer verirken,2.sıra milletvekili adayı Ramazan Kurtulmuş ise,Halil Eldemir ve kendisine nasip olan Bilecik Milletvekili adaylığı ile ilgili olarak,7 Nisan’dan 7 Haziran’a kadar olan sürede, birlik ve beraberlik içerisinde yürüyeceklerini belirtti.

Aday tanıtım toplantısı Ak parti Bilecik İl Başkanı Kadir bayrak tarafından Bilecik milletvekili Fahrettin Poyraz’a yapılan plaket takdiminin ardından toplu fotograf çekimiyle sona erdi.

13 21-533x400 DSC_0010 DSC_0012 DSC_0013 DSC_0015 DSC_0021 DSC_0031 DSC_0038 DSC_0045 DSC_0061 DSC_0070 DSC_0073

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.