11.4 C
Bilecik
Pazar, Ekim 2, 2022

ANAOKULU ÖĞRENCİLERİNE SAKSIDA ÇİLEK FİDESİ DAĞITILDI

- Reklam -
- Reklam -

Pazaryeri İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünce hazırlanan “Malçlı Çilek Projesi” kapsamında Adana İline yapılan teknik gezi dönüşü sonrası Yalex A.Ş.’den alınan Sabrina cinsi saksılı çilek fideleri İlçemiz anaokulu öğrencilerine törenle dağıtıldı.

Törene İlçe Kaymakamımız Kadir APAYDIN, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Necmettin YOLDAŞ, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim AKPINAR, İlçe Sağlık Grup Başkanı Emel AYDIN ve İlçe Gıda Tarım Hayvancılık Müdürlüğü personelleri katıldı.

Anaokulunda düzenlenen törende İlçe Kaymakamı Kadir APAYDIN anaokulu öğrencilerinin saksıda yetiştirecekleri çileklere özenle bakmalar gerektiğini, yeşili, ağacı sevmenin insan yetiştirmek kadar değerli olduğunu belirtti.

Fidelerin dağıtılmasının ardından İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Necmettin YOLDAŞ tarafından öğrencilere fidenin bakımı sırasında uyulması gereken konular hakkında bilgi verildi. YOLDAŞ, bütün bitkilerin insan hayatının bir yansıması olduğunu, bitkilerinde büyüme gelişme ve meyve verme dönemlerinde özenle bakılması gerektiği, bitkilerin fide döneminin insanlardaki çocukluk dönemiyle benzer olduğu, bu dönemde bitkilere yapılacak uygulamaların ileriki dönemlerde meyvesinin alınacağını belirtti. Ayrıca projenin adının her öğrencinin bir bitkisi olsun sloganıyla yola çıktığını ve diğer okulların da bu projeden yararlanması gerektiğini belirtti.

Fideleri neşe ile teslim alan öğrenciler çileklere çok iyi bakacaklarına dair söz verdiler.

sam1 sam2 sam3

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.