10.5 C
Bilecik
Çarşamba, Mayıs 18, 2022

ARITMA TESİSİ’NİN AÇILIŞI ANKARADA BAŞBAKAN AHMET DAVUTOĞLU TARAFINDAN YAPILDI

- Reklam -
- Reklam -

BİLECİK BELEDİYESİ ATIKSU ARITMA TESİSİ’NİN AÇILIŞI ANKARADA BAŞBAKAN AHMET DAVUTOĞLU TARAFINDAN YAPILDI

Bilecik Belediyesi tarafından şehrimize kazandırılan ve çevreci belediyecilik anlamında örnek projelerden biri olan Bilecik Belediyesi Atıksu Arıtma Tesisi, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun katıldığı toplu açılış töreni ile hizmete girdi.

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre ve Altyapı Projeleri Toplu Açılış Töreni kapsamında Ankara’da gerçekleştirilen toplu açılış törenine katıldı.

Bilecik Belediyesi tarafından Karasu mevkiinde gerçekleştirilen proje ile ender yapılan çalışmalardan birine daha imza atılarak, hem çevre adına hem Bilecik adına güzel bir projeyi vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuş oldu.

BELEDİYE BAŞKANI SELİM YAĞCI:

”ATIKSU ARITMA TESİSİMİZ İLE ÇEVRECİ BİR TÜRKİYE VE DÜNYA OLUŞTURULMASI HEDEFİNE KATKI SAĞLAMIŞ OLDUK”

Belediye Başkanı Selim Yağcı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı organizasyonunda yapılan toplu açılış töreni hakkında yaptığı açıklamada; Bilecik Belediyesi Atıksu Arıtma Tesisi ile çevreci bir Türkiye ve dünya oluşturulması hedefine en güzel katkıyı sağlamış olduklarını belirterek, şunları kaydetti:

”Bilecik Belediyesi olarak, hemşerilerimizin hizmetine sunduğumuz ve temiz bir çevre için büyük katkılar sağlayacak Bilecik Belediyesi Atıksu Arıtma Tesisi, Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu tarafından toplu açılış töreninde hizmete girdi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre ve Altyapı Projeleri Toplu Açılış Töreni kapsamında Ankara’da gerçekleştirilen açılış töreninde ülkemiz genelinde olduğu gibi şehrimiz adına da güzel eserlerin hizmete girmesinin başlangıcı verildi. 80 bin kişilik bir nüfusun atık suyunu temizleyebilecek kapasitede olan Bilecik Belediyesi Atıksu Arıtma Tesisi, günlük 9 bin litre atık suyu temizleyerek, kullanıma ve doğaya tekrar salınacak. 8 milyon 170 bin lira sözleşme bedeli olan dev tesisler, ile şehrimiz ender yapılan ve büyük hizmetler veren bir projeye sahip olmuş oldu. Her zaman söylediğimiz gibi biz yapacaklarımıza söz verip, söz verdiklerimizi de yerine getiren bir anlayış içerisinde çalışıyoruz. Bu yaptığımız tesis de bunun bir göstergesi. Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nun dediği gibi suyu, toprağı, havayı, ateşi anlamayanın, insanoğlunun varoluşunu anlayamayacak. Bizler de bu büyük önderlerimizin yolunda işte böyle çevreci ve güzel eserleri hizmete sunuyor ve bunun mutluluğunu yaşıyoruz. Yine aynı şekilde Sayın Başbakanımız törende yaptığı konuşmada; su, hava ve toprağın önemli olduğunu vurguladı ve hükümet olarak, 500 milyon TL değerinde toplu yatırımların hizmete alınacağını anlattı. Hükümetimiz ve devletimizin gerçekleştirdiği bu güzel ve çevreci hizmetlere bizler de yerelde katkı veriyor ve üzerimize düşeni yapıyoruz.” dedi.

DSC_5041 ATIKSU Atıksu-Arıtma-Tesisi- DSC_0257 DSC_5040

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.