11.4 C
Bilecik
Cumartesi, Aralık 3, 2022

ATATÜRK’E UZANAN ELİ KIRARIZ

- Reklam -
- Reklam -

ATATÜRK’E UZANAN ELİ KIRARIZ

Bilecik Söğüt ilçesinde saldırıya uğrayan Atatürk büstü ile ilgili olay yerine giden CHP İl Başkanı Çağatay Karaahmet, PM üyesi Didem Gültekin, Söğüt İlçe Başkanı İsmet Tunca, İl Başkan Yardımcıları ve CHPliler okul müdür vekili ile görüştükten sonra olay yerinde açıklamalarda bulundu.

“Saldırıya uğrayan Atatürk büstü ile ilgili Söğüt ilçe başkanımız ve yöneticilerimiz Pm üyemiz ile beraber hemen Söğüt’e gidip inceleme yaptık. Elbette bu konu bizim hassas konumuz. Sadece bizim değil Türkiye Cumhuriyetinde yaşayan, çağdaş, kemalist kültürle yetişen tüm halkımızın hassas konusudur. Son günlerde Atatürk büstlerine yapılan saldırılar bu konudaki hassasiyetimizi iyice perçinlemiştir. Bu sebeple Söğüt İlçe Başkanımızdan bu haberi alır almaz gelip olayın aslını ve ne olup bittiğini yerinde ve sağlıklı bir şekilde öğrenmek için geldik okul müdür vekilimizle görüştük. Kim tarafından ne amaçla yapıldığına dair net bir bilgi olmadığını emniyet güçlerinin olayı incelediğini dile getirdiler. Çocuk da yapmış olsa, provokatör güçler de yapmış olsa her iki noktada da AKP iktidarının acizliğinin bir göstergesidir. Ülkenin milli eğitim politikasının basitleştirildiğinin göstergesidir. Bir ülkede bu kadar sık değişen bir bakanlığın eğitim sisteminde sağlıklı bir temel oluşturması söz konusu değildir. Şunu herkes iyi bilmelidir ki gerek Söğüt’te gerek Bilecik genelinde gerekse tüm Türkiye’de Atatürk’e kalkan eli biz kırarız. Bundan herkes emin olsun. Bunun mücadelesini sonuna kadar veririz.” dedi.

OLAYIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

Daha sonra İl Emniyet Müdürümüzün telefonu ile olayın siyasi boyutunun olmadığı çocukların yaptıkları bir yaramazlık olduğunu öğrenen Karaahmet konuyu takip etmeye devam edeceklerini belirtti.

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.