12.4 C
Bilecik
Pazartesi, Haziran 27, 2022

Bakan İslam; “Ak Partiye karşı 6’lı bir koalisyon var”

- Reklam -
- Reklam -

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, bugün Bilecik’teydi ve Türkiye’nin son 13 yılda çağ atladığını, 79 yılda yapılandan daha fazla yol, hastane, derslik, üniversite, havaalanı, liman, demiryolu, köprü ve tünel yapıldığını söyledi. Bozüyük İlçemizde başlayan seçim gezisine Bilecik Gölpazarı İlçemizdeki bir düğün salonunda kadınlarla bir araya gelmesiyle devam etti. Gölpazarı’nın çok fazla göç verdiği için yaşlı bir ilçe haline geldiğini söyleyen İslam, ilçeye huzurevi ve bakımevi yapılacağının sözünü verdi ve az bir farkla kaybedilen belediye seçimlerinin, genel seçimlerde telafisini talep etti.

Son yıllarda şiddetin artış gösterdiğini belirten Bakan İslam, “Bu şiddetten en fazla nasibini alanlar da İslam ülkeleri. Kimisi gizli, kimisi açık sömürge durumunda. Yönetimleri devriliyor, yerine kukla yönetimler getiriliyor. Hakları eziliyor, bölünüyorlar, parçalanıyorlar” dedi ve devam etti; “Bütün bunlar İslam alemini küçük düşürmek için bizim birliğimizin oluşmasını engellemek için. Zaten Birinci Dünya Savaşı’ndan beri birlikte değiliz ama bu toparlanma, birleşme sürecini akamete uğratmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Bu kötü gidişatın önünde durabilecek tek ülke, Türkiye. Eğer biz dik durabilirsek, eğer değerli Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bizim için çizdiği politikaları, Parti Genel Başkanı ve Başbakan olduğu zamanlarda çizdiği politikaları, şimdi Başbakanımız Davutoğlu devam ettiriyor. Beraber gerçekleştirmemizi engelleyebilirlerse, bizi durdurabilirse, bütün dünyada Müslümanların yürüyüşünü ve bir araya gelişini de toparlanmalarının ve muzaffer olmalarının önüne de geçebileceklerini düşünüyorlar. Belki de öyle olacak. Onun için çok dikkatli olmak lazım. Sadece kendimiz için değil, sadece kendi nefsimiz için değil, kendi küçük ilçemiz, kasabımız için değil, ülkemiz için, Ortadoğu ve Balkanlar için ve bütün dünya için Türkiye’nin ne demek olduğunu idrak etmemiz lazım. Türkiye’nin bu birleştirme, yükseltme yolunda devam edebilmesini sağlamak için çok akıllı kararlar vermemiz lazım.” dedi.

Bakan Ayşenur İslam, 7 Haziran’da yapılacak seçimin önemine değindi, “Bu seçimde AK Parti’nin karşısında HDP, MHP, CHP, onlarla birleşen PKK, onlarla birleşen DHKP-C ve yine onlarla birleşen paralel terör örgütü bir araya geldiler, 6’lı bir koalisyon var”şeklinde konuştu.

Bilecik Gölpazarı ilçesindeki ziyaretinin ardından Vezirhan Beldesine geçerek buradaki bir çay bahçesinde vatandaşlara seslenen Bakan İslam, daha sonra beldede kurulan pazarı gezerek, vatandaşlarla sohbet etti.

bakan-islam bakan-islam2 berat-kandili

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.