21.4 C
Bilecik
Cumartesi, Ekim 1, 2022

Barbra Streisand’dan Amerikalı vekillere çağrı

- Reklam -
- Reklam -

Amerikalı şarkıcı, oyuncu, yönetmen ve yapımcı Barbra Streisand, Amerikalı vekillere, kadınların bir numaralı ölüm sebebi olarak nitelendirdiği kalp hastalığının araştırılmasına daha fazla fon sağlamaları çağrısında bulundu.

Oscar, Emmy, Grammy ve Tony ödüllü Streisand, ABD Temsilciler Meclisi’nde Demokrat ve Cumhuriyetçi vekillerden oluşan Kadın Kurulu ile yaptığı görüşmede, kalp hastalığı araştırmalarında çoğunlukla erkekler üzerinde odaklanılsa da bu rahatsızlığın, kadınların bir numaralı ölüm sebebi olduğunu söyledi ve “Birlikte bunu değiştirebiliriz” dedi.

Kardiyologlar Dr. C. Noel Bairey Merz ve Dr. Holly S. Andersen ile Senato’nun Kadın Kurulu ile de görüşen Streisand, “Bir kadının kalbi erkeğinkinden farklıdır. Öte yandan kadınların kalpleri daha az araştırılıyor, tedavisiz ve teşhissiz kalıyor” diye konuştu.

Ünü sanatçı, 2012 yılında, tüm kanser türlerinden daha çok sayıda kadının ölümüne yol açan kalp rahatsızlığının araştırılmasına yardım amacıyla Los Angeles’ta Cedars-Sinai Kalp Enstitüsü’nde Barbra Streisand Kadın Kalp Merkezi’ni kurmuştu.

kaynak:trthaber

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.