19.8 C
Bilecik
Cuma, Haziran 24, 2022

BAŞKAN BAKICI; “ATATÜRK; YAŞAMI BOYUNCA YAPTIKLARI VE BAŞARILARIYLA DÜNYANIN SAYGISINI KAZANMIŞ EŞSİZ BİR DEVLET ADAMIDIR”

- Reklam -
- Reklam -

Bozüyük Belediye Başkanı Fatih BAKICI, 10 Kasım Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 76. Yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajında, “10 Kasım tarihi Büyük Önder Atatürk’ü anma günü olduğu kadar O’nun kurduğu cumhuriyete sahip çıkma konusundaki kararlılığımızı gösterdiğimiz gündür” dedi.

Başkan BAKICI mesajında; Atatürk’ün, yaşamı boyunca yaptıkları ve başarılarıyla dünyanın saygısını kazanmış eşsiz bir devlet adamı olduğunu vurgulayarak “Gücünü milletine olan sevgisinden, inancından ve güveninden alan Mustafa Kemal Atatürk’ün başarıları, özgür ve bağımsız yaşamak isteyen diğer milletlere de yol gösterici olmuştur. Yaşamını Türk milletinin bağımsızlığına ve gelişmesine adayan, Kurtuluş Savaşı ile büyük bir zafer kazanarak, tarihin akışını değiştiren Atatürk, gerçekleştirdiği devrimlerle bizlere aydınlık geleceğin kapılarını açmıştır. Bizler de O’nun izinden çağdaş uygarlık seviyesine çıkma kararlılığında ki çabamızı sürdürmekteyiz. Bu gün bize düşen en önemli görev Cumhuriyet’e her koşulda sahip çıkmak, Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza dek yaşatmaktır. Bu duygu ve düşüncelerle çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 76. yıl dönümünde, bir kez daha minnet, şükran ve rahmetle anıyor, manevi huzurunda saygıyla eğiliyoruz” dedi.

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.