17.4 C
Bilecik
Cumartesi, Ekim 1, 2022

BAŞKAN BAKICI “GAZZE’DE YAŞANAN ZULÜM VE KATLİAMLARA BİR AN ÖNCE DUR DENMELİ”

- Reklam -
- Reklam -

Bozüyük Belediye Başkanı Fatih BAKICI yazılı bir mesaj yayımlayarak İsrail’in Gazze’ye yönelik yapmış olduğu “saldırı ve zorbalığı” şiddetle kınadı.

Başkan BAKICI açıklamasında; “Bu mübarek ramazan günlerinde orada yaşayan Müslümanlara karşı yürütülen bu sistematik yıldırma politikalarını ve uygulamalarını şiddetle kınıyor ve İsrail’in bu tutumunu lanetliyoruz” dedi. Müslümanların yaşadığı bu insanlık dışı katliama Batı’nın da sessiz kalmasının düşündürücü ve çok vahim olduğunu belirten Başkan BAKICI “İsrail, Ramazan ayında tüm insani değerleri bir kez daha ayaklar altına almıştır. İşgal güçleri evleri basıyor, gençleri topluyor. 10 gündür sahur ve iftar vakti sivillerin üzerine bomba yağdırıyor. Seyir halinde ki otomobilleri havaya uçuruyor. Meskenleri buldozerlerle yıkıyor. Küçük çocukları oyun oynarken vuruyor, camiden çıkan insanlarımıza kurşun yağdırıyor. Bu saldırılar sonucunda şehit ve yaralılarımızın sayısı gün geçtikçe artıyor. İsrail’in Gazze’ye yönelik günlerdir devam eden bu saldırılarına bütün dünya sessiz kalırken yaşanan zulme sadece Türkiye ve Sayın Başbakanımız Recep Tayyip ERDOĞAN karşı çıkmakta ve bu kötü gidişatın durması için çaba sarf etmektedir. Yapılanlara ve yaşananlara sesiz kalmak zulme suç ortağı olmaktır. İşte bu yüzden ABD, AB ve BM bu insanlık ayıbının birer suç ortağıdır” dedi.

Başkan BAKICI mesajında ayrıca Gazze’de hunharca saldırılar sonucu hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar ve Müslüman alemine sabır dileklerinde bulunurken “en büyük temennimiz bu mübarek ramazan ayında diğer Müslüman ülkelerin de bu zulme ve katliamlara bir an önce dur demeleridir” dedi.

 

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.