17.4 C
Bilecik
Pazar, Ekim 2, 2022

BAŞKAN SELİM YAĞCI: ”YURTTA SULH CİHANDA SULH DÜŞÜNCESİ” GÜNÜMÜZDE DAHA ÇOK ÖNEM KAZANMIŞTIR”

- Reklam -
- Reklam -

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı “Dünya Barış Günü” dolayısıyla yayımladığı mesajında; ”Tüm dünya sathında barışa olan ihtiyacımızın arttığı dönemde ”Yurtta sulh cihanda sulh” anlayışı da önem kazanmıştır” dedi.

Mesajında; barışın ve insan haklarının önemine değinen Başkan Selim Yağcı, şunları kaydetti:
”Şiddetin, haksızlığın birçok bölgede artarak devam ettiği, terörün küresel bir sıkıntı halinde geldiği günümüzde, daha fazla geç olmadan barış ve adaletin dünyada tesisi için herkesin üzerine düşeni yapması gerektiğine inanıyoruz. Bizler sevgi, dayanışma ve hoşgörü düsturunu ilke edinmiş bir milletin yılmaz bekçileri olarak; tüm dünyada barış ve kardeşliği tesis eden “İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın” nasihatiyle Şanlı Osmanlı devletinden kalan aziz mirası, gerekse Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Yurtta Sulh, Cihanda Sulh” ilkesi doğrultusunda geçmişte olduğu gibi bugün de bu hasletlerimizi ve kimliğimizi korumaya, bunun gereğini yapmaya aynı kararlılıkla devam ediyoruz. Bizler; büyük değerleri olan, köklü bir tarihe sahip güçlü bir millet ve büyük bir devletiz. Barış ve huzurumuza, birliğimize dirliğimize kast etmek isteyenler her zaman olduğu gibi bu günde çirkin yüzlerini göstermektedirler. Şanlı bayrağımızın dalgalandığı, şehitlerimizin kanlarıyla ve canları pahasına bizlere emanet bıraktığı bu vatanda doğusundan batısına, güneyinden kuzeyine bir ve bütünüz. Birliğimize ve bütünlüğümüze kast etmek isteyenler tarihin her döneminde olduğu gibi bu günde, gerekli cevabı milletimizden ve devletimizden almıştır.

Bu duygu ve düşüncelerle; Hoşgörünün ve barış içinde birlikte yaşama kültürünün benimsendiği, düşmanlıklardan, önyargılardan, nefretten ve savaştan arınmış bir dünyada insanlığın huzur ve mutluluk içinde geleceğe umutla bakması dileğiyle Dünya Barış Günü`nü kutluyorum.” dedi.

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.