12.4 C
Bilecik
Pazar, Ekim 2, 2022

BAŞKAN SELİM YAĞCI’NIN ÇALIŞNAN GAZETECİLER GÜNÜ

- Reklam -
- Reklam -

BAŞKAN SELİM YAĞCI’NIN ÇALIŞNAN GAZETECİLER GÜNÜ

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı ’’10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’’ münasebeti ile bir mesaj yayımladı.

Başkan Selim Yağcı mesajında şunları aktardı;
”İnsanlara dünyadan, yurttan, ilinden ve çevresinden haberdar olmasında hiç şüphesiz ki en önemli pay gecelerini gündüzüne katan 7/24 çalışan gazetecilerimizindir. Gazetecilik mesleğinin ülke olarak gelişebilmemizde etkin, doğru ve tarafsız bir şekilde bilgi aktarılmasındaki rolü büyüktür. Son dönemlerde en hızlı iletişim ve haber araçlarından olan internet haberciliği ile bu çerçevede alanları genişletmiş ve aynı zamanda haberlerin ulaşılma oranlarını yükseltmiştir.
Ülke yönetimiyle milletimiz arasında çok önemli bir köprü görevi gören basınımız, Demokrasinin ve Cumhuriyetimizin kökleşmesinde çok önemli bir yere de sahiptir. Genel olarak düşündüğümüzde Türk basını, tarihin her döneminde insanımızın gözü, kulağı ve sesi olmuştur. Basınımız kamuoyunun haber alma hakkına katkıda bulunma görevini ilkeli, tarafsız, sorumlu gazetecilik anlayışı içerisinde yerine getirmek için çaba sarf eder. Önemle vurgulamak isterim ki basınımız, gazetecilerimiz tüm bunların yanı sıra düşüncenin gelişmesine, kişiliğin oluşmasına yaşamın tüm aşamalarında yetenek ve becerilerin elde edilmesine yardımcı olarak bilgileri iletmek işlevini de üstlenmiştir.
Bu görevlerin yerine getirilmesinde, gazetecilerin çalışma şartlarının iyileştirilmesinin yanı sıra, meslek etiğinin her şeyin üstünde tutulması, doğru, ilkeli, nesnel ve kişilik haklarına saygılı habercilik anlayışının benimsenmesi de son derece önemlidir. Bu yaklaşımın, halkımızın basınımıza güvenini sürekli kılacağı gibi, basınımızın itibarını da daha yukarılara taşıyacağı muhakkaktır. Mesleğin yıpratıcı ve zor şartlarına rağmen, üstün bir çabayla topluma hizmet eden, faaliyet gösteren değerli basınımızın ve gazete çalışanlarımızın bu güzel gününü en içten dileklerimle kutluyor, kolaylıklar diliyorum”. İfadelerini kullandı.

 

 

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.