21.1 C
Bilecik
Pazar, Mayıs 8, 2022

BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİ NİHAT CAN, GAZİLERİ BAŞKANLIK MAKAMINDA AĞIRLADI

- Reklam -
- Reklam -

Bilecik Belediye Başkan Vekili Nihat Can, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla, Bilecik’te bulunan gazileri, başkanlık makamında kabul etti.

Belediye Başkanı Selim Yağcı’nın selamlarını gazilere ileten Başkan Vekili Nihat Can, gerçekleştirilen ziyaretten dolayı büyük memnuniyet yaşadıklarını belirterek, gazilere teşekkür etti.

Gazilere olan saygının sadece bir günle sınırlandırılamayacağını dile getiren Nihat Can, Bilecik Belediyesi kapılarının bütün vatandaşlara her zaman açık olduğu gibi gazilerimize de açık olduğunu belirterek, şunları söyledi:

”Şehitlik ve gazilik onuru, yüce milletimizin inancı ve manevi değerleri arasındaki yerini daima korumuştur. Bundan dolayıdır ki, herkes bu onura kavuşmak için vatanı, milleti, bayrağı ve kutsal değerleri için savaşır ve sonrasında ya gazi ya da şehitlik mertebesine ermenin mutluluğunu yaşar. Üzerinde barış ve huzur içinde yaşadığımız vatan toprakları için ne kadar aziz şehitlerimize borçlu isek, aynı şekilde gazilerimizin de bu anlamda taşıdığı önemin farkındayız. 18 ve 19 Eylül tarihleri şehit ve gazilerimiz için resmi anlamda birer önemli gün olarak belirlenmişse de bizler, her zaman şehit ve gazilerimize vermemiz gereken değerin ve önemin farkındayız. Onlara olan saygımız ve sevgimiz her zaman içindir. Bu anlamda, bu cennet vatanı bizlere armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm aziz şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anarken, hayatta olan gazilerimize de sağlıklı bir hayat diliyorum.”

Gazilerin herhangi bir isteklerinin olup olmadığını soran Başkan Vekili Nihat Can, Bilecik Belediyesi olarak, gazilere gerekli tüm desteği vermeye hazır olduklarını kaydetti.

Bilecik Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Hayati Durak ise Bilecik Belediyesi’nde ağırlandıkları için Başkan Vekili Nihat Can’a teşekkür etti.

Ziyaret, Başkan Vekili Nihat Can’ın gazilere çeşitli hediyeler vermesiyle son buldu.

DSC_6394 DSC_6398 DSC_6399 DSC_6406

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.