11.4 C
Bilecik
Pazar, Ekim 2, 2022

BELEDİYE BAŞKANI SELİM YAĞCI: ”USTA TİYATROCU NEJAT UYGUR’U RAHMETLE ANIYORUZ”

- Reklam -
- Reklam -

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Tiyatro Duayeni Nejat Uygur’u, ölümünün birinci yılı dolayısıyla yayımladığı mesajında; ”İstanbul Şehir Tiyatrolarının 100. Yılı kutlamalarının yapıldığı bu zaman diliminde, tiyatro duayeni Merhum Nejat Uygur’u rahmet ve minnet duygularıyla anıyorum” dedi.

Belediye Başkanı Selim Yağcı, mesajında Nejat Uygur’un tiyatro sanatına olan katkısına değinerek, şunları aktardı:

Tiyatro sanatı denilince belki de ilk akla gelecek isimlerden biri şüphesiz Usta oyuncu Nejat Uygur’dur. Yine aynı şekilde Bilecik’te tiyatro denilince en büyük katkının Merhum Nejat Uygur tarafından verildiğini söyleyebilirim. Çünkü 2004 yılında ilk temellerini attığımız Bilecik’imizde Nejat Uygur hep yanımızda oldu. Yine aynı şekilde Tiyatro sanatına gönül vermiş birçok oyuncumuz Nejat Uygur’un birçok yönünden istifade etmiştir. Şehir tiyatrolarının 100. yılını kutladığımız şu günlerde bizler Usta Nejat Uygur’a rahmet ve minnet duygularımızı belirtiyoruz ve kendisini; ”Bir gün gelecek tiyatronun zilleri susacak, Tiyatronun ışıkları sönecek, tiyatro perdesi bir daha açılmamacasına üstüme kapanacak. Hiç üzülmeyin seyircilerim. Söz veriyorum sizlere. Dertlerinizi ben götüreceğim, kahkahalar sizlere kalacak” sözleriyle hatırlıyoruz.

Bizlere kahkalar bırakarak veda eden Üstat Nejat Uygur’un bu emanetinin, çocukları Süheyl ve Behzat Uygur kardeşler ile torunu Mana Uygur tarafından en güzel şekilde sürdürecekleri duygu ve düşüncesiyle tiyatro duayeni Nejat Uygur’a tekrar Allah’tan rahmet, yakınlarına ve tiyatro camiamıza sabırlar diliyorum.

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.