13.4 C
Bilecik
Pazartesi, Haziran 27, 2022

BELEDİYE BAŞKANI SELİM YAĞCI’NIN ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ MESAJI

- Reklam -
- Reklam -

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı 20 Kasım “Çocuk Hakları günü” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Mesajında çocukların toplum hayatı ve gelecek için taşıdığı öneme değinen Başkan Selim Yağcı, şunları kaydetti:

”Bir ülkenin geleceği için çocuk çok önemlidir. İnsanlığın mutluluğu, dünyanın güzelleşmesi ve çocuklarımızın korunması, onların iyi yetiştirilmesine bağlıdır. Bu anlamda barış içinde yaşamak, güzellikleri paylaşmak eğitimle olur. Çocukların kıymetini bilen, onlara önem veren milletler iyi bir neslin yetişmesi için çalışırlar. Şöyle bir etrafımıza bakalım. Dünya üzerinde, hala barış ortamının sağlanamadığı ülkelerde birçok çocuğumuz, daha hayatlarının baharında iken katledilmektedir. Temennimiz artık bu çağdışı zihniyetlerin yerini, huzur ve barış ortamının almasıdır.

 

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, hiçbir milletin ve liderin yapmadığını çocuklar için yaparak 23 Nisan Milli Egemenlik Bayramını tüm çocuklara armağan etmiştir.

 

”Çocuklarımız ve Gelecek Nesillerimize Faydalı Olmak Adına Projeler Hazırıyoruz”

 

Bizlerde göreve geldiğimiz günden bugüne, çocuklarımız için ne yapılması gerekiyorsa, elimizden geleni yapmaya çalıştık. Çocuklarımızın olduğu her yere eğlence grupları ve parklar yapıyoruz. Bunun yanı sıra okullarımızdaki düzenlemeler, eğitim anlamında vermeye çalıştığımız destekler, şehrimize çok önceden kazandırmış olduğumuz çocuk sinema salonu ile Bilecik Belediyesi Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde çocuklarımız için hazırladığımız tiyatro gösterileriyle onların yüzünü hep güldürmek istiyoruz.

 

Aynı zamanda yeni vizyon projelerimiz arasında yer alan ”Bilecik Belediyesi Çocuk Trafik Eğitim Pisti” ve her mahalleye kurmayı hedeflediğimiz ”Bilgi Evleri’nin yanı sıra, ”Eğitim Bilim ve Deney Merkezi” gibi güzel çalışmaları çocuklarımız için gerçekleştiriyoruz. Bununla birlikte her yıl yüzlerce çocuğumuzun yararlandığı Müzik Kursları da çocuklarımıza verdiğimiz önemin birer göstergesidir diye düşünüyoruz.

 

Sevgili çocuklar! Sizler bizim geleceğimizin teminatısınız. Gelecekte en güzel günler sizin olacaktır. Huzur dolu, mutluluk dolu, başarı dolu bir dünyada yaşamak ve o dünyayı yaşatmak sizin elinizdedir. Etrafınıza gülücükler saçın. Yaptığımız ve yapacağımız her şey sizler içindir. Tüm çocukların Çocuk Hakları gününü kutluyor. Çocuklarımıza sağlık, mutluluk, huzur, barış ve başarı dolu bir dünya diliyorum.

 

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.