26.4 C
Bilecik
Çarşamba, Ağustos 10, 2022

BELEDİYE BAŞKANI SELİM YAĞCI’NIN ”DÜNYA İNSAN HAKLARI HAFTASI” MESAJI

- Reklam -
- Reklam -

BELEDİYE BAŞKANI SELİM YAĞCI’NIN ”DÜNYA İNSAN HAKLARI HAFTASI” MESAJI

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Mesajında; ”İnsanı Yaşat Ki Devlet Yaşasın” sözünü dünya medeniyet ve siyaset tarihine kazandıran bir neslin torunları olarak, insan hak ve hürriyeti bizim en önemli temel felsefemizdir” ifadelerine yer veren Belediye Başkanı Selim Yağcı, şunları kaydetti:

”İnsanlar arasında ırk, din, renk ayrımı yapmadan sevgi, saygı ve dostluk duygularını geliştirmek, insanın insan olma haysiyeti ile sahip olması gereken hakların tamamına insan hakları denmektedir. Bu şekilde düşündüğümüzde İnsan Hakları, kişiyi kendi özüyle yaşatacak kurallar bütünüdür. İnsanın insana hükmetmesi, onu ezmesi, insan onuruna yakışmayan kabul edilmeyecek bir davranıştır. Görüyoruz ki sözü edilen bu tarz ayrımların yapıldığı toplumlarda kavga, çatışma, isyan hiçbir zaman eksik olmamıştır. Düşüncemiz insanlar arasında hak, adalet ve özgürlük düşüncesinin yaygınlaşması ve her zaman ön planda olmasıdır. Sonrasında elbetteki, bulunduğumuz şu topraklar üzerinde hep birlikte insanca yaşamanın ve yaşayabilmenin hazzını sürebilmek olacaktır.

Bizler; bir döneme ismini altın harflerle yazdıran Cihan Devleti Osmanlının kurulduğu bir diyarda yaşıyoruz. “İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın” mirasından aldığımız eşsiz enerji ile insanımızı geleceğe hazırlıyoruz. Bununla yetinmeden gelin hep birlikte seslenelim bu dünyaya. İnsan hak ve özgürlüklerini ihlal edenlere hep beraber seslenelim. Ayrıca, insanın, yaradılanın en şereflisi ve en mükemmeli olduğunu bildiğimizden hareketle, bizler nasıl yaşamak istiyorsak etrafımızdakilere de öyle davranmalıyız. Gönlümüzde adeta bir volkan gibi şahlanan hak, adalet ve eşitlik ilkeleri doğrultusunda, bizler için insan hak ve değerleri vazgeçilmez bir unsur olmuştur.

Bu duygu yoğunluğu içerisinde, insana insan gibi değer veren , insanca muamele eden, ayrıca hak ve değerlere sahip çıkan, yaşadığımız mekanları daha da yaşanılabilir kılan ve yaşadığımız her günün daha huzurlu, adaletli, daha mutlu geçmesi düşüncesi ile İnsan Hakları Haftasını kutluyorum.

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.