18.4 C
Bilecik
Pazartesi, Ağustos 8, 2022

BELEDİYE BAŞKANI SELİM YAĞCI’NIN KURBAN BAYRAMI MESAJI

- Reklam -
- Reklam -

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Kurban Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında; ”Milletçe sevinçlerimizin arttığı, kardeşlik ve dayanışmamızın, birlik ve beraberliğimizin pekiştiği bir Kurban Bayramına daha erişmenin büyük hazzını yaşıyoruz” dedi.

 

Bayramların toplumsal ve dini hayattaki önemine değinen Başkan Selim Yağcı, şunları kaydetti:

 

”Bayramlar, dinî ve millî hislerimizi coşturan, akrabalık bağlarını kuvvetlendiren, komşuluk ilişkilerini yenileyen, toplumsal hayatı canlandıran, bir gönül medeniyeti olan İslâm´ın, yoksulu gözetme, yetimi sevindirme, düşkünü tutma gibi yüce değerlerini yaşatan müstesna günlerdir.
Şöyle bir etrafımıza baktığımızda, küreselleşen dünyada yaşanan pek çok acı hadiselere rağmen bayramlar, günlük hayatın koşuşturması içinde unuttuğumuz, insanı insan yapan değerleri bizlere yeniden hatırlatan, bireysel huzur ve mutluluğu kitlesel boyutta derinden hissettiğimiz son derece önemli zaman dilimleridir. İşte bu zaman dilimlerinden biri olan Kurban Bayramı; birey ve toplum hayatı açısından çeşitli anlamlar taşıyan malî ibadetlerimizden biridir. Her bir birey olarak, Kurban Bayramı’nın ülkemiz ve milletimiz için önemini anlamanın yanı sıra dünya çapında savaş, açlık, yoksulluk ve zulüm altında olan insanların sıkıntılarını paylaşmak, onları da hatırlamak büyük önem arz etmektedir. Dualarımızda ve Kurban Bayramı sevincimizde tüm insanlarla birlikte İslam âlemini de unutmamak gerekir.”

 

”KUTSAL MEKÂNLARDA TÜM İNSANLIK VE İSLAM ÂLEMİ İÇİN DUA EDİYORUZ”
Başkan Selim Yağcı mesajının devamında, ”Bulunduğumuz kutsal mekanlarda tüm insanlık ve İslam alemi için dua ediyoruz” ifadelerini kullanan Başkan Selim Yağcı, şunları dile getirdi:
”Bu yıl Kurban Bayramı’nın önemi, işlevi ve bizdeki yeri daha da büyük oldu. Çünkü bu yıl, siz değerli hemşehrilerimizden helallik isteyerek; Hac farizasını yerine getirmek üzere kutsal bir yolculuğa çıktık. Burada, üzerinde ve bölgesinde bulunduğumuz kutsal yerler ile nurunu derinden hissettiğimiz Peygamber Efendimiz ‘in (S.A.V.) hatırına, tüm İslam ve insanlık âlemi başta olmak üzere şehrimiz ve ülkemizin her alandaki huzuru, barışı, kardeşliği ve refahı için Cenabı Allah’a (C.C.) dua ediyoruz. Böylesine duygu dolu bir atmosferde Yüce Allah bayram sevincimizi, birliğimizi, beraberliğimizi daim kılsın diyor, yaşanan bütün acıların, sıkıntıların, yoklukların, son bulması temennisi ile tüm İslam âlemi ve Bilecikli hemşehrilerimin Kurban Bayramı’nı tebrik ediyorum.”

 

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.