21.4 C
Bilecik
Cumartesi, Ekim 1, 2022

BELEDİYE BAŞKANI SELİM YAĞCI’NIN MEVLANA HAFTASI MESAJI

- Reklam -
- Reklam -

BELEDİYE BAŞKANI SELİM YAĞCI’NIN MEVLANA HAFTASI MESAJI
Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, 2-9 Aralık Mevlana Haftası” dolayısıyla yayımladığı mesajında;
”Hz. Mevlânâ sadece Konya’nın bir değeri değil, ülkemizin ve hatta tüm dünyanın; adeta insanlığın övünebileceği, gurur duyabileceği ve hep birlikte istifade edebileceği insanlığın büyük bir değeridir” ifadelerini kullandı.
Hz. Mevlana’nın, sevgi, kardeşlik, barış, hoşgörü, iyi niyet, umut ve günahlardan tövbe etmenin en güzel timsali olduğunu vurgulayan Belediye Başkanı Selim Yağcı, şunları kaydetti.
Hz. Mevlânâ’nın temsil ettiği sevgi, kardeşlik, barış, hoşgörü, iyi niyet… İnsanı düşünceye sevk eden ve büyük bir boşluğa hitap eden vazgeçilmezlerimiz. Dünyada Hz. Mevlânâ’ya olan ilginin gittikçe arttığını görüyoruz. Dünyanın her yerinde büyük bir ilgi var. Bu bir arayışa da tekâbül ediyor belki de. Hz. Mevlânâ sadece Konya’nın bir değeri değil , ülkemizin ve hatta tüm dünyanın; adeta insanlığın övünebileceği, gurur duyabileceği ve hep birlikte istifade edebileceği insanlığın büyük bir değeri. “İnsan yaratılmışların en şereflisidir” düsturuyla her dilden, her dinden, her renkten insanı kucaklayan Hz. Mevlana sevginin, barışın, kardeşliğin, hoşgörünün sembolü olduğu gibi, bizler de ”İnsanı Yaşat Ki Devlet Yaşasın” gibi evrensel bir sözün sahibi Şeyh Edebali diyarında, vatandaşlarımıza bu doğrultuda hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bununla birlikte Hz. Mevlana, eserleri ve düşünceleri ile “Gene gel! gene gel! her ne isen gene gel! kafirsen, ateşe tapıyorsan, puta tapıyorsan da, gene gel, Bu bizim dergahımız umutsuzluk dergahı değil, Yüz kere tövbeni bozmuşsan da gene gel!” sözlerini gönüllere nakış nakış işleyen büyük mutasavvıf.
Gönüller Sultanı Hz. Mevlana’yı 741. vuslat yıldönümünde gönlümüzdeki ve düşüncemizdeki şevk, sevgi, rahmet ve minnet duyguları ile anıyoruz.

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.