BELEDİYE BAŞKANI SELİM YAĞCI'NIN ŞEHİTLER VE GAZİLER GÜNÜ MESAJI - Bilecik Haber Tarafsız Güvenilir Yerel HaberBilecik Haber Tarafsız Güvenilir Yerel Haber

9 Aralık 2021 - 07:01

BELEDİYE BAŞKANI SELİM YAĞCI’NIN ŞEHİTLER VE GAZİLER GÜNÜ MESAJI

BELEDİYE BAŞKANI SELİM YAĞCI’NIN ŞEHİTLER VE GAZİLER GÜNÜ MESAJI
Son Güncelleme :

18 Eylül 2014 - 11:03

Belediye Başkanı Selim Yağcı;  19 Eylül Şehitler ve Gaziler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında; ”İlimiz ve ilçelerimizin düşman işgalinden kurtuluşlarını kutladığımız bu günlerde, bize bu cennet vatanı canları pahasına armağan eden şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, hayatta bulunan gazilerimize saygı ve şükranlarımı sunuyorum” dedi.

 

Başkan Selim Yağcı mesajında; şehitlik ve gaziliğin önemine değinerek, şunları kaydetti:

 

”Yüce milletimizin inancı ve manevi değerleri bünyesinde vatan aşkı ile yandığı ve vatanını savunduğu müddetçe düşüncesinde şehitlik ve gazilik onuru vardır. Bu nedenle herkes bu onura kavuşmak için vatanı, milleti, bayrağı ve kutsal değerleri için savaşır ve sonrasında ya gazi ya da şehitlik mertebesine ermenin mutluluğunu yaşar. Çünkü milli ve manevi benliğimiz içerisinde olan bu duyguların, Türk Ulusu ve  bireyler için vazgeçilmez bir anlam ifade ettiği inancını yaşıyoruz. Türk milleti bunun en güzel örneğini Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde yaşamıştır. Yüce Türk Milleti, vatanını canından aziz bilmiş ve büyük bir onurla “Ya İstiklal Ya Ölüm” demiştir. Eğer bizler bugün, bu cennet vatanda bu kadar huzurlu ve rahat isek, bu günlerimizi destanlar yazan, şehitlerimize ve gazilerimize borçlu olduğumuzu unutmamalıyız. Vatanını ve insanlık onurunu canından aziz bilerek şehitlik ve gazilik mertebelerine yükselmiş olan askerimiz, polisimiz, öğretmenlerimiz ve bu uğurda can veren vatandaşlarımız, milletimizin haklı gurur kaynağı olmuştur.

Vatanımız ve milletimiz için büyük anlam ifade eden bu özel günde; Bu eşsiz vatanı bizlere emanet eden Başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, canlarını seve seve feda eden Aziz Şehitlerimizi ve vefat eden gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.  Hayatta bulunan gazilerimize  saygı ve şükranlarımı sunuyor, kendilerine Yüce Allah’tan uzun ömürler diliyor Şehitler ve Gaziler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum.”