BELEDİYE BAŞKANI SELİM YAĞCI'NIN TÜRK DİL BAYRAMI MESAJI - Bilecik Haber Tarafsız Güvenilir Yerel HaberBilecik Haber Tarafsız Güvenilir Yerel Haber

5 Aralık 2021 - 02:42

BELEDİYE BAŞKANI SELİM YAĞCI’NIN TÜRK DİL BAYRAMI MESAJI

BELEDİYE BAŞKANI SELİM YAĞCI’NIN TÜRK DİL BAYRAMI MESAJI
Son Güncelleme :

25 Eylül 2014 - 14:20

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı Türk Dil Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

 

 

Mesajında; ”Dil, uygarlığın en büyük temelidir. Bizler; Türkçe’yi en iyi ekilde öğrenerek, uygulayarak ve dilimize yabancı olan sözcükleri katmadan yaşatarak yerine getirmeliyiz” ifadelerini kullanan Başkan Selim Yağcı, şunları aktardı:
”Milli kültürümüzün temel taşı olan Türkçe, geçmişle gelecek arasında en güçlü bağı oluşturmaktadır. Türkçemize sahip çıkılması, zengin kelime yapısının doğru şekilde kullanılması, her alanda Türkçe yayınların artırılması, eğitim, bilim ve kültür dili olarak yaygınlaşması konusunda  bugün hepimize birey olarak büyük sorumluluk düşmektedir. Önce kendimizden başlayarak, ailemizde, etrafımızda Türkçemizin en iyi şekilde kullanılması, telaffuz edilmesi ve en iyi şekilde anlaşılabilmesi yönünde gayret göstermeliyiz.

 

Bugün dünyanın farklı coğrafyalarında yaygın bir şekilde kullanılan söz varlığıyla, yapısıyla, diğer dillere olan etkisiyle dünyada konuşulan dillerin en zenginlerinden biri olan Türkçemize olan ilginin arttığını görmek bizleri fazlasıyla mutlu ediyor. Görüyoruz ki Türkçemiz artık en çok tercih edilen diller arasında. Dolayısıyla Türkçe’nin bir dünya dili olması yolunda katettiği mesafe bu anlamda gurur vericidir.

 

Bugün okullarımızdan başlayarak dilimizin çocuklarımıza ve gençlerimize en iyi şekilde öğretilmesi için gayret gösteren herkesi kutluyorum. Bizler zengin bir kültür ve tarihe sahip olan Bilecik’imizde bilindiği üzere geçtiğimiz yıllarda başlattığımız “Türkçe İsim” projemizi sürdürmekteyiz. Bu kapsamda projeye destek veren hemşehrilerimizi çeşitli vesilelerle tebrik ederek, ödüllendiriyoruz. Ayrıca Türkçeye olan katkılarımız devam etmektedir.
Bu duygu ve düşüncelerle Türkçemize büyük hizmet veren, ömrünü sevgi, kardeşlik ve hoşgörü dili Türkçemize  adayan herkesi bugün birkez daha minnetle anıyor, Türk Dil Bayramını kutluyorum.”