27.4 C
Bilecik
Cuma, Ağustos 19, 2022

Bilecik Akademik Teşvikte 36. Sırada Yer Aldı

- Reklam -
- Reklam -

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi, 2017 yılında akademik teşvik ödeneğinden yararlanma oranında 108 devlet üniversitesi içerisinde 36. sırada yer alarak önemli bir başarıya imza attı. Üniversitenin 449 öğretim elemanından 164’ü ödenekten yararlanmaya hak kazanırken, pay alacakların toplam oranı %36,53 oldu.

 

İnternet üzerinden yayın yapan memurlar.net sitesinin ‘Devlet Üniversitelerinin Akademik Teşvik Karnesi’ başlıklı araştırma haberine göre, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi akademik teşvik ödeneğinden yararlanma oranında 108 devlet üniversitesi içerisinde 36. sırada yer alarak kendisinden çok daha eski üniversiteleri geride bıraktı. Haberde yapılan değerlendirmede, ülkemizde bulunan 126 binin üzerinde akademisyenden 36 bin 82’sinin akademik teşvik ödeneğinden yararlanacağına dikkat çekildi ve genel oranın %28’ler düzeyinde olduğu ifade edildi.

 

Akademik Teşvik Ödeneği; akademisyenlerin proje, araştırma, yayın, tasarım, sergi, patent, atıf, tebliğ ve ödül olmak üzere dokuz kategoride yapmış oldukları bilimsel ve sanatsal faaliyetlerin ilgili yönetmelikte belirtilen usul ve esaslarına göre belirlenmesiyle hesaplanan puan üzerinden veriliyor.

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.