8.4 C
Bilecik
Cumartesi, Aralık 3, 2022

BİLECİK BELEDİYE BAŞKANI CAN’IN REGAİP KANDİLİ MESAJI

- Reklam -
- Reklam -

BAŞKAN CAN’IN REGAİP KANDİLİ MESAJI

Belediye Başkanı Nihat Can, Regaip Kandili dolayısıyla yayımladığı mesajında; ”İslam aleminde bizler için bereketli üç ayların başlangıcını müjdeleyen Regaib Kandilinin beraberinde bütün bereketi, huzuru, sulh ve sükuneti getirmesini Cenabı Allah’tan niyaz ediyoruz’’ dedi.

Mesajında; ‘’Bu kutlu zaman diliminin beraberinde, sevgi ve gönül huzuru ile kardeşlik ve beraberliğimizin güçlenmesine vesile olmasını arzu ediyoruz’’ ifadesine yer veren Belediye Başkanı Nihat Can, şunları söyledi.

 

”Biz Müslümanlar olarak manevi atmosferde idrak edeceğimiz ve yardımlaşma, dayanışma hislerinin hayır ile iyiliklerin artarak yoğunlaştığı bir iklime giriyoruz. Kandil olarak adlandırılan geceler, ışıklarıyla sadece karanlık gecelerimizi değil, aynı zamanda manevi feyziyle de bunalan gönüllerimizi aydınlatır, zihinlerimizi berraklaştırır. Böyle zamanlarda ahlak ve erdemin, doğruluk ve dürüstlüğün, paylaşımın, hak ve hukuka riayetin, barış içinde yaşamanın, insanî erdemler bağlamında ulaşılabilecek en üstün değerler bütünü olduğunu zihin ve gönüllerimizde derinden hissederek, düşünce ve duygularımıza, söz ve davranışlarımıza bu eksende yön vermeye karar veririz. Esasen bu gibi mübarek gün ve geceler değerlendirebildiğimiz sürece, güzel amellerle içini doldurabildiğimiz, yanlışlarımızın farkına varıp doğru istikamete yönelebildiğimiz ölçüde bizim için bereketli ve kazançlı zaman dilimleri olacaktır. İnşallah bizler de bu önemli zaman dilimlerinden en iyi şekilde istifade edenlerden oluruz.

Üç aylara ulaşmanın hazzı ile Mübarek Regaib kandilinin kutlu olmasını diler, Bilecik’li hemşerilerimizin, Milletimizin ve tüm İslam aleminin birlik ve beraberliğine, barış ve huzuruna vesile olmasını Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum’’ dedi.

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.