Bilecik Belediye Başkanı Seçilen Semih Şahin, Mazbatasını Aldı - Bilecik Haber Tarafsız Güvenilir Yerel HaberBilecik Haber Tarafsız Güvenilir Yerel Haber

24 Ocak 2022 - 07:12

Bilecik Belediye Başkanı Seçilen Semih Şahin, Mazbatasını Aldı

Bilecik Belediye Başkanı Seçilen Semih Şahin, Mazbatasını Aldı
Son Güncelleme :

08 Nisan 2019 - 13:57

31 Mart Mahalli İdareler Seçiminde resmi olmayan sonuçlara göre Bilecik’te %50,64’lük oranla ve 16.464 oy alarak Belediye Başkanı seçilen Semih Şahin mazbatasını aldı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, CHP Bilecik İl Başkanı Mehmet Metin Yaşar, İlçe Başkanı Gültekin Çalışkan, Bozüyük Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu, İYİ Parti İl Başkanı Soner Hızlı, il genel meclisi ve belediye meclisi üyeleri,  il binasında toplanan partililer ile birlikte yürüyerek Bilecik Adliye Sarayına gelen Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin, il seçim kurulunda düzenlenen mazbata töreninde mazbatasını teslim alarak resmen göreve başladı.

Belediye Başkanı Şahin burada yaptığı konuşmada tüm Bilecik adına mazbatayı teslim aldığını belirterek, herkesin belediye başkanı olarak Bilecik’e hizmetlerini sunacağını söyledi. Bir umutla Bilecik’e geldiğini ifade eden Şahin, bu umudu arttırarak hizmetlere devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Şahin, mazbata töreninin ardından Bilecik Adliye Sarayı önünde beraberindekilerle birlikte toplu fotoğraf çektirdi. Buradan Cumhuriyet Meydanına geçen Belediye Başkanı Şahin, Atatürk Anıtına çelenk sundu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından burada toplanan kalabalığa seslenen Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin, ”Atamın önünde konuşmak benim için büyük bir bir gurur kaynağı. Hep birlikte Cumhuriyetimizin ilkelerini koruyacağız. Biz bir umudun iktidarı olarak geldik. Korkuyu yenerek geldik. Bu korkuyu oluşturanları yendik. Yoksa bizim için rakip yok. Bütün Bilecik bizim, 70 bin için geldik. Bizden sonra belediye Bilecik’te yaşayan 70 bin için çalışacak.  Hep birlikte umudun iktidarı olarak geldik. Hep birlikte gülerek, mutlu olarak yaşamak için çalışacağız. Hep birlikte bunu 5 yıl boyunca yapacağız ama 70 bin kişi için yapacağız. Herkes bizim vatandaşımız. Seçim vaatlerinde dediğim gibi adaletli olacağız. Biraz da kibar olacağız. Fazla kibarlık kalmamış ama biz kibar olacağız. ” ifadesinde bulundu.

Konuşmanın ardından Belediye Başkanı Semih Şahin beraberindekilerle birlikte yürüyerek görevi teslim almak üzere Bilecik Belediyesine geçti.