Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı Mirac Kandili Mesajı - Bilecik Haber Tarafsız Güvenilir Yerel HaberBilecik Haber Tarafsız Güvenilir Yerel Haber

5 Aralık 2021 - 04:17

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı Mirac Kandili Mesajı

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı Mirac Kandili Mesajı
Son Güncelleme :

14 Mayıs 2015 - 11:46

BİLECİK BELEDİYE BAŞKANI SELİM YAĞCI’NIN MİRAÇ KANDİLİ MESAJI

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Miraç Kandili dolayısıyla yayımladığı mesajında; içerisinde, birçok mucizeyi barındıran ve Peygamber Efendimiz vasıtasıyla birçok nimete mazhar olduğumuz bu kutlu hadisenin şehrimiz, ülkemiz ve dünyanın barışına ve huzuruna vesile olmasını Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.

Mesajında; ”Bizler bugün dinimizce kutsal sayılan ve içerisinde büyük hikmetler barındıran mübarek Miraç Kandili’ne ulaşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz” ifadesine yer veren Belediye Başkanı Selim Yağcı, Miraç Kandili ve içerisinde bulunduğumuz üç ayların; birliğimiz, beraberliğimiz ve kardeşliğimize vesile olması temennisinde bulundu.

Diğer mübarek geceler gibi Miraç Kandili’nin de inancımızdaki yeri ve önemine değinen Belediye Başkanı Selim Yağcı, şunları aktardı:

”Peygamber Efendimizin, Yüce Allah’ın huzuruna kabul edilişini temsil eden İsra ve Miraç mucizesi, bizlere insanın ilahi rızaya ve desteğe ulaştığında akıl ve idraki zorlayan dereceden nice üst derecelere ulaşabileceğini göstermektedir. Ayrıca Miraç bizlere; mana aleminde yükselip ilahi rahmet ve huzura erişmenin, gönül ve ruh temizliğinden ahlaki erdemlere kadar her şeyin sahibi olan Yüce Allah’a ait olduğunu hatırlatmaktadır. İşte İsra ve Miraç mucizesi, sayısız manevi güzelliğin yaşandığı bir zamandır. Böyle güzel bir zamanın ihlas ve faziletine vararak, bizler için büyük önem arz eden mübarek gün ve gecelerde tüm dünyada kötülüklerin, fenalıkların yerini barış ve kardeşliğin, birlik ve beraberliğin almasını temenni ediyorum. İçerisinde, böylesine birçok mucizeyi barındıran ve Peygamber Efendimiz vasıtasıyla birçok nimete mazhar olduğumuz bu kutlu hadisenin şehrimiz, ülkemiz ve dünyanın barışına ve huzuruna vesile olmasını Cenabı Allah’tan niyaz ediyor, Bilecikli hemşehrilerimizin, milletimizin ve tüm İslam aleminin mübarek Miraç Kandili’ni en kalbi duygularımla kutluyorum.”