22.4 C
Bilecik
Cuma, Ağustos 5, 2022

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı Ramazan Bayramı Mesajı

- Reklam -
- Reklam -

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Ramazan Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında; ”Rahmet ve mağfiret ayı olan Ramazan ayının meyvesi olan Ramazan Bayramının bütün insanlık aleminde birlik, beraberlik, kardeşlik ve huzura vesile olmasını Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum.” dedi.

 

Mesajında; rahmet, mağfiret ve bereket ayı olan Ramazan ayını bazı yerlerde gerçekleştirilen vahşi saldırılar nedeniyle buruk bir şekilde geçirdiklerini dile getiren Başkan Selim Yağcı, bütün dünya coğrafyasında yaşanan sıkıntıların bir an önce bitmesi temennisinde bulunarak, şunları kaydetti:

 

 

”Öncelikle, başta ülkemizde olmak üzere dünyanın bazı noktalarında gerçekleştirilen terörist saldırılar nedeniyle hayatlarını kaybetmiş kardeşlerimize Cenabı Mevlam’dan rahmet, diliyorum. Diğer yandan annelerinden, babalarından, evlatlarından ayrı kalan kardeşlerimize de yine Cenabı Allah’tan sabırlar diliyorum. Onların bu Ramazan bayramını sevdiklerinden ayrı geçirmesi bizleri de derinden üzmektedir. Ancak her yeni bir gün gibi her yeni başlangıçlar ve bayramlar da bizler için sevinç kaynağı. Çünkü bayramlar, iç dünyamızdan başlayarak sevgi ve huzuru dalga dalga topluma yaymanın, birbirimizi kardeş bilerek daha çok gözetmenin ve hoşgörmenin, öksüzleri sevindirmenin, yoksulları barındırmanın, yakınlarımızdan başlayarak dargınları barıştırmanın ve sonuçta birbirimizin gönlüne girmenin sevincini yaşadığımız, insan olma üst kimliğinin öne çıktığı kutlu zaman dilimleridir. Bununla birlikte bayramlar, her yıl gelip geçen sıradan bir tatil günü değil, insanî ve dinî güzelliklerin birlikte yaşandığı, birlik, beraberlik, sevgi ve saygının güzel örneklerinin sergilendiği, toplumun bütün kesimlerinin birbiriyle kaynaştığı paylaşma ve dayanışma günleridir. Bizler Türkiye’mizde ve Bilecik’imizde Ramazan ayını çok verimli ve faydalı bir şekilde geçirdik. Gerek mahalle iftarları, gerek Ramazan mukabeleleri; toplumsal birlik, beraberlik, dayanışma ve kardeşliğimizi pekiştirdi. Ancak vatanlarından ayrı, memleket hasreti çekerek, Ramazan ayını geçiren kardeşlerimiz de oldu. Bizler bunun burukluğunu yaşarken, aynı zamanda bu kardeşlerimize de dua etmeyi unutmadık. Bizler bu anlamda gelecek bayramı, bu zulüm ve savaşın bitmesine vesile olmasını Yüce Allah’tan diliyoruz.

 

Öyle ki bizler her mahallemizde gerçekleştirdiğimiz mahalle iftarlarında ve Ramazan mukabelelerimizde bu kardeşlerimiz için dualar ettik. Cenabı Allah’ın bu dualarımızı kabul etmesi, kardeşlik dolu yarınlara daha bir umutla baktığımız bayramlara ulaşma temennisiyle, tüm müslüman kardeşlerimizin Ramazan Bayramını en içten dileklerimle tebrik eder, bayramın Bilecik’imize, ülkemize ve bütün insanlığa huzur ve barış getirmesini Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum.

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.