8.4 C
Bilecik
Cuma, Aralık 2, 2022

BİLECİK BELEDİYE BAŞKANI SELİM YAĞCI’NIN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

- Reklam -
- Reklam -

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında; ”Şanlı bir tarihe ve büyük bir medeniyet birikimine sahip olan büyük milletimizin, özgürlük ve bağımsızlığının simgesi olan Cumhuriyetimizin kuruluşunun 91. yıldönümünü büyük bir gurur ve coşku ile kutluyoruz” dedi.

 

Mesajında; Hakkâri’nin Yüksekova ilçesindeki hain saldırıda şehit olan 3 Mehmetçik’e Allah’tan rahmet, yakınları ve Türk Milleti’ne başsağlığı dileğini aktaran Başkan Selim Yağcı, şunları söyledi:

 

”Çağlara medeniyet mührünü vuran milletimiz, milli mücadele sırasında yaşanan zor şartlara rağmen istiklalinden vazgeçmeyerek nasıl bir var olma şuuru ortaya koyduysa, bugün yapılan hain saldırılara da her zaman gerekli cevabı verecektir ve yaşayacağımız her sıkıntılı dönemi de aynı ruh ve inançla aşmaya kararlı olduğunu tüm dünyaya ispatlamıştır.
Türkiye Cumhuriyeti bugün laik, demokratik ve sosyal hukuk devleti olmanın sağladığı güçle çağdaş dünyada yerini alan, milletimizin fazlasıyla layık olduğu parlaklıkta bir geleceğe doğru hızla yol almaktadır. Her ne kadar bu ilerleyişimize zaman zaman kirli yüzünü gösteren çeşitli şer odakları engel olmaya çalışsa da, bu kötü emellerine tarihte hiç ulaşamadılar ve bundan sonrada ulaşamayacaklardır.

 

Cumhuriyet; Yüce Türk milletinin bin yıllık şanlı tarihinde ulaştığı en parlak ve en muhteşem yönetim biçimidir. Bu itibarla bizler, milletçe böyle bir rejime sahip olmanın hazzını ve gururunu duymakla bahtiyarız. Cumhuriyet; insan yaşamına ve toplumsal düzene, aklın ve bilimin öncülüğü ile yön verilmesini kabul eden özelliğiyle bir aydınlanma sürecidir.

Bize göre; Cumhuriyete sahip olmak yeterli değil, ona layık olmak da gereklidir. Bu doğrultuda Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği Cumhuriyetin değerini en iyi şekilde anlayarak 2023 hedeflerimize emin adımlarla ilerliyoruz. Bugün bizler; Yüce Atatürk’ün önderliğinde kurulan Cumhuriyetimizin 91. yıldönümünü kutladığımız bu anlamlı günde, başta Cumhuriyet’imizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, onun kahraman silah arkadaşlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz gönül borcu, saygı ve rahmetle anıyor, Bilecikli hemşerilerimin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.”

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.