BİLECİK BELEDİYE BAŞKANI SELİM YAĞCI’NIN ”DÜNYA ÇİFTÇİLER GÜNÜ” MESAJI - Bilecik Haber Tarafsız Güvenilir Yerel HaberBilecik Haber Tarafsız Güvenilir Yerel Haber

5 Aralık 2021 - 04:52

BİLECİK BELEDİYE BAŞKANI SELİM YAĞCI’NIN ”DÜNYA ÇİFTÇİLER GÜNÜ” MESAJI

BİLECİK BELEDİYE BAŞKANI SELİM YAĞCI’NIN ”DÜNYA ÇİFTÇİLER GÜNÜ” MESAJI
Son Güncelleme :

14 Mayıs 2015 - 15:31

BİLECİK BELEDİYE BAŞKANI SELİM YAĞCI’NIN ”DÜNYA ÇİFTÇİLER GÜNÜ” MESAJI

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Mesajında çiftçilerin harcadığı emeğin önemine değinen Belediye Başkanı Selim Yağcı, tüm çiftçilerimizin emeklerinin karşılığını en verimli ve en bereketli şekilde almaları temennisini iletti.

Çiftçilikteki teknolojik gelişmenin de önemine dikkat çeken Belediye Başkanı Selim Yağcı, şunları kaydetti:
”Çiftçilerimiz, gerçekten büyük emek ve gayretler göstererek, adeta ekmeğini taştan ve topraktan çıkaran elleri temsil ediyor. Bizler, yaşamımızı sürdürmemiz için ihtiyaç duyduğumuz en temel gıdalarımızı çiftçilerimizin elinden alıyoruz. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, bu noktada söylediği; ”Köylü milletin efendisidir” sözünün içeriğinde aslında çiftçinin de yeri vardır. Çünkü çiftçi emek veren ve üretendir.
Çiftçi, alın teri ile adeta toprağı ilmek ilmek işleyerek, üreten insandır. Diğer yandan devletimiz ve hükümetimizin çiftçilerimiz ve çiftçilik sistemimiz hakkında almış olduğu reform niteliğindeki kararlar, çiftçilerimizi olduğu gibi bizleri de memnun ve mutlu etmektedir. Bu vesile ile üretim ve verimliliğin arttırılması ile ürünün pazarlara intikalinde yorulmadan çalışmalarını sürdüren çiftçilerimizin “Dünya Çiftçiler Günü’nü kutluyor, tüm çiftçilerimize bolluk ve bereket içinde sağlık ve mutlulukla geçirecekleri verimli yıllar diliyorum.”