15.4 C
Bilecik
Pazar, Ekim 2, 2022

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı’nın kadın hakları günü mesajı

- Reklam -
- Reklam -

BELEDİYE BAŞKANI SELİM YAĞCI:

”KADINLARIMIZ, BÜYÜK ÖNDER ATATÜRK SAYESİNDE MEDENİ VE SİYASİ, SEÇME VE SEÇİLME HAKKINA KAVUŞMASI ÇOK ÖNEMLİDİR”

Belediye Başkanı Selim Yağcı 5 Aralık Kadın Hakları Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Belediye Başkanı Selim Yağcı, mesajında kadınların toplum yaşama her yönüyle katılmasındaki önemine değinerek, şunları kaydetti:

Kadın Hakları günü dünya üzerinde çözülmemiş sorunların acısını çeken milyonlarca kadının varlığına rağmen her yıl dünya kadınları için yeni ışık oluşturmaktadır. Öyleki bizler bu günü kadınlar için bilinçlenme, kadınlar arası dayanışma günü olarak da ifade etmekte fayda görüyoruz. Türk kadınının kurulan ilk Türk devletinden bu yana devletin kuruluşunda ve yönetiminde daima erkeğin yanında yer aldığını ve buna paralel olarak gereken saygınlığı gördüğünü unutmamak gerekir. Türk Kadını Cumhuriyetimizin kurulması ile birlikte toplumsal hayattaki yerini ve konumunu da çok iyi belirlemiştir. Kadınlarımız Büyük Önder Atatürk sayesinde medeni ve siyasi, seçme ve seçilme hakkına da kavuşmuştur. Bu tarihlerde göstermektedir ki; Türk toplumu kendini medeni sayan birçok dünya ülkesinden önce, kadına hukuksal, siyasal, toplumsal ve ekonomik haklarını kendiliğinden yasal olarak tanımış ve onu yüce bir değer olarak kabul etmiştir. Bilecik Belediyesi olarak bizler de kadınlara karşı olan sorumluluğumuzun farkında olarak gerek projelerimizde gerek diğer aktivitelerde kadınlarımızı her zaman hatırlıyoruz ve onlara ilişkin güzel çalışmaları hayata geçirme gayretini gösteriyoruz.

Bu düşünce ve duygular ile yaşantımız boyunca doğumdan ölüme her anında varlıklarıyla onurlandığımız, yaşantımız boyunca desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen fedakar annelerimizin, ablalarımızın ve genç kardeşlerimizin Kadın Hakları Gününü en içten dileklerimle kutluyorum.

 

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.