9.4 C
Bilecik
Pazar, Aralık 4, 2022

BİLECİK BELEDİYE BAŞKANI SELİM YAĞCI’NIN OSMANLI DEVLETİ’NİN KURULUŞUNUN 716. YILDÖNÜMÜ MESAJI

- Reklam -
- Reklam -

Belediye Başkanı Selim Yağcı Osmanlı Cihan Devletinin Kuruluşunun 716. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Selim Yağcı’nın mesajında; Osmanlı Devleti’nin, 600 yıldan fazla bir süre geniş bir coğrafyada ve çok farklı etnik grupları sulh ve sükun ikliminde idare eden bir devlet olduğunu hatırlatarak, kurulan imparatorluğun adını altın harflerle yazdırdığını kaydetti.

Belediye Başkanı Selim Yağcı, bugün Osmanlı Devleti gibi ulu bir çınarın hatıralarına sahip olmanın haklı gururunu yaşadıklarını belirterek, şunları ifade etti:

”Osmanlı İmparatorluğu’nun filizleri, bundan 716 yıl önce 400 çadırla bu güzel vatan topraklarında kuruldu. Bizler, her karış toprağında Şeyh Edebali’nin alnının teri, her karış toprağında Osman Gazi’nin, Ertuğrul Gazi’nin, Dursun Fakih’lerin ve nice kahramanlarımızın gözünün feri olan, kuruluşa ve kurtuluşa ev sahipliği yapan bu eşsiz diyarda yaşamaktan onur duyuyoruz. Bizler ata yadigarı güzide şehrimizde, Şanlı Osmanlı Devleti ve Cumhuriyetimizin kuruluş ruhundan aldığımız güçle, muasır medeniyetler hedefinden asla taviz vermeden, bu vatan uğruna canlarını seve seve feda eden şanlı ecdadımızı, kahramanlarımızı her zaman olduğu gibi, yine bu günde minnetle anıyoruz. ”İnsanı Yaşat Ki Devlet Yaşasın” gibi en anlamlı bir düşünce ile adeta hayat bulan şanlı imparatorluk, dünyada bir çağın kapanıp yeni bir çağın açılmasını sağlayacak fetihler gerçekleştirmiştir. Devrinin süper gücü olduğu halde bu gücü dünya barışının sağlanmasında kullanan Şanlı Osmanlı Devletinin geniş bir coğrafyada tesis ettiği barışın ne anlama geldiği gün geçtikçe daha iyi anlaşılmaktadır.

”YENİ TÜRKİYE GÜÇLÜ GELECEK” SLOGANIYLA BU MİRASI HEP KORUYACAĞIZ”

Mesajında; ”Yeni Türkiye Güçlü Gelecek” sloganıyla atalarımızdan bizlere miras kalan emaneti koruyacaklarını ifade eden Belediye Başkanı Selim Yağcı, mesajında şunlara yer verdi:

”Bizler bu ülke ve şehrimiz için ortaya koyduğumuz eserlerle atalarımızın bizlere emanet ettiği bu cennet vatanı hep imar ve ihya edeceğiz. Milletimiz ve devletimizle birlikte el ele vererek, ”Yeni Türkiye, Güçlü Gelecek” sloganı bu hedefimizi yerine getirmede bizlere rehber olacak. Dünyaya 6 asrı aşkın bir sürede barış, adalet, hoşgörü ve medeniyet getiren bir ecdadın nesilleri olarak, bizler de bu anlamda üzerimize düşenleri her zaman yerine getireceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle gururumuza gurur katan, geleceğimize ışık tutan, Şanlı Osmanlı Devletinin kuruluşunun 716. yıldönümünü kutluyor, tüm hemşehrilerime selam ve saygılarımı sunuyorum.”

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.