8.4 C
Bilecik
Cuma, Aralık 2, 2022

BİLECİK BELEDİYE BAŞKANI SELİM YAĞCI’NIN ”SAĞLIK HAFTASI” MESAJI

- Reklam -
- Reklam -

BELEDİYE BAŞKANI SELİM YAĞCI’NIN ”SAĞLIK HAFTASI” MESAJI

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, 8-13 Nisan tarihleri arasında kutlanan ”Sağlık Haftası” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Mesajında; sağlığın insan hayatındaki önemine değinen Belediye Başkanı Selim Yağcı, şunları kaydetti:

”Sağlık, insan hayatında hiçbir kavramla yeri değiştirilemeyecek bir ehemmiyete sahiptir. Sağlık, ayrı ayrı her bir insan için önemli olduğu kadar, huzurlu ve mutlu bir toplum için son derece önemlidir. Zira, ancak ve ancak bireyleri sağlıklı olan toplumlar sağlıklı olabilir, gelişim gösterebilir.Sağlığın önemini belki de Kanuni Sultan Süleyman’ın “Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi” dizeleri ile ifade edebiliriz. Diğer yandan, bir ülke için sağlık hizmetlerinde ulaşılan nokta, o ülkenin gelişmişlik düzeyinin en temel göstergelerinden biri olarak görülmektedir. Gelişmekte olan ülkemizin sağlık hizmetlerinin sunulmasında son yıllarda ulaşmış olduğu seviye de bu açıdan sevindirici ve gurur vericidir. Bununla birlikte hükümetimizin de sağlık alanında gerçekleştirdiği faaliyetler sağlıkta reform niteliğini taşımaktadır. Bizler de yerelde vatandaşlarımıza hizmet eden kurumlardan biri olarak, sağlık alanındaki çalışmalara gerekli desteği veriyoruz. Şehrimize sağlık alanındaki kaliteli hizmeti vermek adına özel hastane kurulması çalışmalarına gerekli desteği ve teşvikleri vermenin yanısıra, önümüzdeki dönemde hemşerilerimize sunduğumuz yeni vizyon projelerimiz arasında güzel çalışmalar var. Örneğin, bu projelerimizden biri olan Sağlık ve Terapi Merkezi ilimiz ve bölgemizde sağlık alanında güzel hizmetler verecektir. Diğer yandan vatandaşlarımızın sağlıklı bir yaşam elde etmesinde sporun önemini bilerek, yeni spor alanları ve tesisleri hizmete sunuyoruz. Sağlık alanındaki tüm eğitici ve bilgilendirici programlarda yer alarak, çocuklarımız ve ailelerimizi sağlık alanında bilgilendiriyoruz.

Sağlığımızı korumamızda bizlerin yanında olan ve bu alanda bizlere fedakarca hizmet eden tüm sağlık personelimiz ile tüm insanlığın mutlu ve sağlıklı bir yaşam sürdürmesi dileğiyle ”Sağlık Haftasını” kutluyorum.

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.