10.4 C
Bilecik
Pazar, Ekim 2, 2022

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı’nın Viyana Temasları

- Reklam -
- Reklam -

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Marmara Belediyeler Birliği Üst Düzey İstişare toplantısı kapsamında Avusturya’nın başkenti Viyana’da temaslarda bulundu.
Birlik üyelerinden Balıkesir, Bağcılar, Büyükçekmece, Lüleburgaz Kırıkkale ve Yenimahalle Belediye başkanları ve birlik genel sekreteriyle birlikte Viyana’ya giden Belediye Başkanı Selim Yağcı, burada yerel yönetimlerle ilgili değişik konferans ve toplantılara katıldı.
11 – 14 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilen programda Belediye Başkanı Selim Yağcı, şehrimiz için faydalı ziyaret ve görüşmelerde bulundu.
Panoramik şehir turu ve Viyana Büyükşehir Belediyesi ziyareti ile devam eden program kapsamında ayrıca İnşaat ve Teknoloji Üst Düzey Grubu, UNESCO Kültür Mirası Özel Temsilcisi Mr. Rudolf Zunke ile otobüs turu aracılığıyla Viyana’da tarihi bina ve yerler gezildi.
Belediye Başkanı Selim Yağcı, Viyana temasları kapsamında ayrıca İnşaat ve Teknoloji Üst Düzey Grubu Medya Sözcüsü eşliğinde Avrupa’nın en büyük kentsel dönüşüm projeleri yerinde inceledi.
Program kapsamında ayrıca Atık Yakma Tesisi ve Viyana’da bulunan Avrupanın en büyük Enerji Hizmet Sağlayıcısı birimi ziyaret edildi.
Belediye Başkanı Selim Yağcı programda Avusturya Şehircilik Bakanı Müsteşarı Aslıhan Bozatemur, Avusturya Şehircilik Bakanı Dr. Mıçhael LUDWING ve Türkiye Viyana Başkonsolosu Tayyar Kağan Atay ile görüşme fırsatı buldu.
Bilecik ve diğer üye belediyeler adına güzel ve faydalı bir program olan Viyana temasları 14 Kasım Cuma günü tamamlanacak.

 

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.