BİLECİK BELEDİYE BAŞKANLIĞI’NDAN GEÇİCİ İŞÇİ ALIM DUYURUSU - Bilecik Haber Tarafsız Güvenilir Yerel HaberBilecik Haber Tarafsız Güvenilir Yerel Haber

5 Aralık 2021 - 04:49

BİLECİK BELEDİYE BAŞKANLIĞI’NDAN GEÇİCİ İŞÇİ ALIM DUYURUSU

BİLECİK BELEDİYE BAŞKANLIĞI’NDAN GEÇİCİ İŞÇİ ALIM DUYURUSU
Son Güncelleme :

13 Mayıs 2015 - 14:48

BİLECİK BELEDİYE BAŞKANLIĞI’NDAN GEÇİCİ İŞÇİ ALIM DUYURUSU

Bilecik Belediye Başkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, Bilecik Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü çalışmaları kapsamında geçici olarak çalıştırılacak personel alınacağı bildirildi.

Bilecik Belediye Başkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, konu hakkında şu bilgilere yer verildi:

Belediyemiz Park ve Bahçeler Müdürlüğü 27/04/2015 tarih ve 36 sayılı yazılar ile yaz aylarının gelmesi ile birlikte dış mekanlarda yaptıkları faaliyetlerin artış göstermesi ve yeşil alan miktarını nher geçen gün artması sebebiyle mevcut personellerle zorunlu olarak yapılması gereken sulama, çim biçme, ilaçlama, çanak açma, gübreleme, budama vb. gibi işleri yetiştirmekte güçlük çekilmesi nedeniyle 1 adet şoför (E sınıfı ehliyetli) ve 29 beden işçisi olmak olmak üzere toplam 30 geçici işçi alınacaktır. Belediye Meclisimizin 02/12/2014 tarih ve 2014/95 sayılı kararı doğrultusunda 2015 yılında 5 ay 29 gün süreyi geçmecek şekilde çalıştırılmak üzere öğrenim seviyesi aralığı ilköğretim -ortaöğretim olmak üzere 1 şoför ve 29 beden işçisi olmak üzere toplam 30 kişi, noter huzurunda 1’e bir asil ve 1’e üç yedek kura çekimi sonucunda belirlene isimlerle mülakat yapılması sonucunda işe başlatılılmaları sağlanacak. Kura çekimi 29/05/ 2015 günü saat: 09:00’da Belediyemiz Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi Küçük Salonda, mülakat ise 04/06/2015 günü saat: 09:00’da Belediyemiz Encümen Salonu’nda yapılacaktır.

Talep şartlarına durumu uyan adaylar, 21 Mayıs 2015 tarihine kadar içerisinde Bilecik Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nden veya www.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden başvuru yapabilirler. Gerçeğe aykırı belge yada beyan verenlerin başvurusunun geçersiz hale getirilmesi, işe alınması işleminin iptaline ilişkin İŞKUR ve Bilecik Belediye Başkanlığının yasal işlem yapma hakkı saklıdır. Durumu talep şartlarına uygun olan önceliklilerin tamamı kura çekilmek üzere Bilecik Belediye Başkanlığına bildirilecektir. Noter huzurunda çekilen kurada belirlenen asil ve yedek adaylara Bilecik Belediye Başkanlığınca tebligat yapılacaktır. Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları işgücü talebine işverence davet edildikleri halde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar. Öncelik hakkından ikinci kez yararlanılamaz. Son müracaat tarihi resmi tatile rastladığında bir sonraki iş günü başvuru alınır. Kuraya tabi bu talebe şartları uyan ve müracaatları kabul edilenlerin tamamı noter huzurunda kura çekimi için işverene gönderilir. Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı adresler dikkate alınır. Bilecik Merkez İlçe dışında ikamet edenlerin başvuruları kabul edilmez.