13.4 C
Bilecik
Pazartesi, Haziran 27, 2022

BİLECİK BELEDİYE SARAYI’NDA DEPREMDE TAHLİYE TATBİKATI

- Reklam -
- Reklam -

Bilecik Belediye Başkanlığı tarafından belediye sarayında, Depremde Tahliye Tatbikatı gerçekleştirildi.

Bilecik Belediyesi Encümen Salonu’nda deprem tahliyet tatbikatı öncesinde belediye birim amirleri ve çalışanlarına İş Sağlığı ve Güvenliği konularında bilgi verilerek, tatbikatın uygulanma şekli anlatıldı.

Deprem ve doğal felaketlere karşı nelerin yapılabileceği konularının anlatıldığı toplantıda, tahliye işlemleri, kurtarma ve ilk yardım müdahalesi ile sonrasında yapılacak konular anlatıldı.

Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Tetik, İş Sağlığı ve Güvenliği kapsamında gerçekleştirilen deprem tatbikatı hakkında yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

”Biliyorsunuz, İş Sağlığı ve Güvenliği kapsamında ile ilgili çeşitli düzenlemeler yapıldı. Bu kapsamda belirli aralıklarla kamu kurumlarında ve belirli sayıda işçi çalıştırılan yerlerde çeşitli tatbikatların yapılması gerekiyor. Biz de Bilecik Belediye Binası’nda depremde tahliye tatbikatı gerçekleştirdik. Devamında ilk yardım ve yangın tatbikatları yapacağız. Uzmanlar tarafından senaryo yazıldı ve uygulandı. Arkadaşlarımız, verilen derslerde de belirtilen şekilde belirlenen toplanma alanında bir araya geldi. Yine dersler kapsamında belirlenen ekipler burada bekledi. Hazırlanan senaryo gereği belediye binasında kalan bir arkadaşımız kurtarma ekiplerimiz tarafından kurtarıldı ve ilk yardım ekipleri ilk müdahaleyi yaptı. Şimdi bu tatbikatları yapmamızdaki asıl amacımız deprem ve doğal afetlere karşılık bir bilinç oluşturmaktır. Yani deprem ve doğal afetlerin ne zaman vuku bulacağı belli değil. Bizler hem mevzuat gereği hem de bu tür doğal afetlerle mücadele anlamında bu tür çalışmaları yapmakla yükümlüyüz. Biz bu deprem tatbikatını haberli yaptık ancak diğer zamanlarda personelin haberi olmadan da yapabiliriz.”

Abdullah Tetik, belirli zamanlarda yangın ve diğer doğal afetlere karşı çeşitli tatbikatların yapılacağını sözlerine ekledi.

 

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.