21.4 C
Bilecik
Cumartesi, Ekim 1, 2022

BİLECİK BELEDİYESİ ATIK SU ARITMA TESİSİ İNŞAATI TAMAMLANDI

- Reklam -
- Reklam -

Bilecik Belediyesi tarafından gerçekleştirilen, Atık Su Arıtma Tesisi, hizmete giriyor.

Çevreci belediyecilik anlayışı ile çalışmalarını gerçekleştiren Bilecik Belediyesi tarafından hayata geçirilen Atık Su Arıtma Tesisi’nin inşaat çalışmalarının yüzde 99’luk kesiminin tamamlandığı ve kısa bir süre sonra faaliyete geçeceği bildirildi.

Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Ay, çalışmaları yerinde inceleyerek, yetkililerden bilgi aldı.

Atık Su Arıtma Tesisi İlgili Sorumlusu Ahmet Coşkun, Başkan Yardımcısı Ay’a, verdiği bilgilerde çalışmanın sonuna geldiklerini ve kısa bir süre sonra hizmete gireceğini belirterek, şunları kaydetti:

”Tesislerimizin inşaatının yüzde 99’u tamamlandı. Gerekli tüm bağlantılar da yapıldı, düzenekler hazır. Şu an test aşamasına geldi. Bunun için sızdırmazlık testimizi de yaptık. İlerleyen günlerde suyu alıp testlerimizi sürdüreceğiz. Çalışmalarımız kapsamında gerçekleştirdiğimiz çevre düzenlemeleri de tamamlandı. Sızdırmazlık testlerimizi de bitirdiğimizte tesisimiz kullanıma hazır hale gelecek. Bütün testlerin bir ay kadar süre zarfında tamamlanmasını planlıyoruz. Daha sonra tesislerimizde ayrıştırıp, temiz hale getirdiğimiz su en son aşamada klorlanıp karasuya bırakılacak. Yani temizlenen su Çevre Bakanlığı’nın onayladığı PH ve bakteri değerlerine uygun şekliyle doğaya bırakılacak.” dedi.

Başkan Yardımcısı Abdullah Ay ise yaptığı açıklamada, çevreci belediyecilik anlamında birçok güzel projeyi hayata geçiren bir belediye olarak çevreci belediyecilik adına dev bir projeyle bunu taçlandırdıklarını belirtti.

Çevreye yaptığı katkıları itibariyle güzel bir çalışmanın hizmete girmesinden dolayı büyük bir mutluluk duyduklarını belirten Ay, ”Belediye Başkanımız Selim Yağcı, hizmet anlayışında çevreye büyük bir önem veriyor. Şehrimiz için çok önceden düşündüğü ve doğayı koruyacak bir çalışmayı tamamlamak üzereyiz. İller Bankası destekleri ile Bilecik Belediyesi sorumluluğunda tamamlanan Atık Su Arıtma Tesisimiz, 80 bin kişilik bir nüfusun kanalizasyon ve kirli suyunu temizleyecek bir kapasiteye sahip. Projemiz tamamlandığında mücavir alandaki kirli sular, buradan temizlenerek, doğaya temiz haliyle bırakılacak. Ayrıca bu temizlenen su, tarım alanında da kullanılabilecek bir temizlikte olacak” ifadelerine yer verdi.

Atık Su Arıtma Tesisi Sorumlusu Coşkun, Başkan Yardımcısı Abdullah Ay’a tesisin çalışma şekli ve göreceği işlevleri gezerek, detaylı bir şekilde anlattı.

KARASU DERESİNDE ISLAH ÇALIŞMALARI YAPILDI

Karasu Mevki’inde bulunan Karasu Dere ıslah çalışmaları yapıldı. Çalışmalar kapsamında yoğun yağışlar nedeniyle dere kenarı ve ağzında biriken atıklar temizlenerek, suyun akışı sağlandı.

Islahı devam eden çalışmalar kapsamında, yüklenici firma tarafından gerçekleştirilen çalışmaları da yerinde inceleyen Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Ay, Bilecik Belediyesi olarak, çalışmaları takip ettiklerini ve yoğun yağışlar nedeniyle debisi yükselen karasu deresi ıslah çalışmalarını koordineli bir şekilde sürdürüyoruz.

20150202_135155 20150202_135634 20150202_135648 20150202_135704 20150202_135922

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.