9.4 C
Bilecik
Çarşamba, Mayıs 18, 2022

BİLECİK BELEDİYESİ HİZMET İŞ SENDİKASI ARASINDA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ YAPILDI

- Reklam -
- Reklam -

BİLECİK BELEDİYESİ HİZMET İŞ SENDİKASI ARASINDA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ YAPILDI

Bilecik Belediyesi ile Bilecik Belediyesinde çalışan işçilerin üyesi olduğu Tüm Belediye Ve Genel Hizmet İşçileri Sendikası-Hizmet İş arasında 2 (01/03/2015-28/02/2017) yıllık Toplu İş Sözleşmesi imzalandı.

Bilecik Belediye Başkanlığı’nda gerçekleştirilen imza törenine; Belediye Başkanı Selim Yağcı’nın yanısıra Başkan Yardımcıları Abdullah Tetik, Kadri Şentürk, Hizmet İş Sendikası Ege Bölgesi Başkanı Ahmet Özen, İşyeri Temsilcilerinden Ahmet Topçu, Soner Bolu ve Ergün Ertürk katıldı.

Yapılan anlaşmaya göre sözleşmenin 1. Yılında işçilerin günlük ücretlerine ve sosyal haklarına yıllık % 11 oranında, sözleşmenin 2. Yılında işçilerin günlük ücretlerine ve sosyal haklarına yıllık % 11 oranında zam yapıldı.

Yapılan artışlarla sözleşmenin 1. yılında en düşük yevmiye 67,27 TL; en yüksek yevmiye 74,89 TL, ortalama yevmiye 71,61 TL oldu. (brüt)

Yapılan artışlarla sözleşmenin 2. yılında en düşük yevmiye 74,89 TL; en yüksek yevmiye 83,35 TL, ortalama yevmiye 79,71 TL oldu. (brüt)

Belediye Başkanı Selim Yağcı, imzalanan toplu iş sözleşmesinin tüm işçilere ve belediye çalışanlarına hayırlı ve uğurlu olması temennisinde bulundu.

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.