BİLECİK BELEDİYESİ MİNİBÜS HATTI YÜKSEK HIZLI TREN SEFERLERİNE 1 HAZİRAN’DA BAŞLIYOR - Bilecik Haber Tarafsız Güvenilir Yerel HaberBilecik Haber Tarafsız Güvenilir Yerel Haber

5 Aralık 2021 - 05:03

BİLECİK BELEDİYESİ MİNİBÜS HATTI YÜKSEK HIZLI TREN SEFERLERİNE 1 HAZİRAN’DA BAŞLIYOR

BİLECİK BELEDİYESİ MİNİBÜS HATTI YÜKSEK HIZLI TREN SEFERLERİNE 1 HAZİRAN’DA BAŞLIYOR
Son Güncelleme :

29 Mayıs 2015 - 16:43

BİLECİK BELEDİYESİ MİNİBÜS HATTI YÜKSEK HIZLI TREN SEFERLERİNE 1 HAZİRAN’DA BAŞLIYOR

Bilecik Belediyesi Minibüs hattı, Yüksek Hızlı Tren seferlerine 1 Haziran 2015 tarihinde başlıyor.

İlimizi, İstanbul, Kocaeli, Adapazarı, Eskişehir, Ankara ve Konya gibi metropol şehirler ile bağlantısını kuracak olan Yüksek Hızlı Tren seferleri 1 Haziran’da başlıyor. Buna eş olarak ise Bilecik Belediyesi Minibüs hattı da vatandaşlarımızın bu anlamdaki ulaşımlarını eş zamanda sağlamaya başlayacak.

H1 Minibüs Hattı ile gerçekleştirilecek olan ulaşım ağı; Yüksek Hızlı Tren Garı’ndan başlayarak, TOKİ, Küçük Sanayi, Organize Sanayi, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi ve KYK Yurdu arasında vatandaşlarımızın ulaşımını sağlayacak.

1 Haziran Pazartesi günü KYK Yurtlarından, saat: 07:00’de başlayacak olan seferler, gece 24:00 saatlerine kadar çalışacak. Yine aynı şekilde seferler Yüksek Hızlı Tren Garından saat: 07:15’ten başlayarak, şehir merkezi ve KYK Yurtlarına kadar, vatandaşlarımızın ulaşımını sağlayacak.

Bilecik M Plakalı Minibüsçüler Derneği Başkanı Erol Düzgün’ün verdiği bilgilere göre, Yüksek Hızlı Tren Seferleri şu şekilde gerçekleştirilecek:

-Seferler, Üniversite durağından 07:00’da başlayacak olup saat: 22:30’a kadar, 10’ar dakika ara ile, bu saatten 24:00’e kadar ise 30’ar dakika ara ile gerçekleştirilecek.

-Hafta sonu ise seferler nöbet saatleri içerisinde 15’er dakika aralıklarla gerçekleştirilecektir.

-Yüksek Hızlı Tren Garı’ndan KYK durağına ise seferler sabah 07:15’te başlayacaktır.

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Yüksek Hızlı Tren Garı seferleri ile Bilecik Belediyesi Minibüs Hattı seferlerinin vatandaşlarımıza hayırlı ve uğurlu olması temennisinde bulundu.

YHT-MİNİBÜSS-600x400