1.4 C
Bilecik
Pazar, Aralık 4, 2022

BİLECİK BELEDİYESİ ŞEHİRLERARASI OTOBÜS TERMİNALİ İLE YÜKSEK HIZLI TREN GARI KÖPRÜ İLE BAĞLANIYOR.

- Reklam -
- Reklam -

Devlet Su İşleri Eskişehir Bölge Müdürü Hayrettin Baysal, yapımı devam eden projeleri yerinde incelmek üzere Bilecik’e geldi.

İncelemelere, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, İl Genel Meclis Başkanı Serkan Yıldırım, Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Ay da eşlik etti.

İncelemeler kapsamında ilk olarak Devlet Su İşleri Eskişehir Bölge Müdürü Hayrettin Baysal; ıslah çalışmaları devam eden, Karasu deresi temizleme ve zemin düzenleme çalışmalarını yerinde inceledi. Bilecik Belediyesi Karasu Gençlik ve Yaşam adası, Kapalı Spor Salonu, Su Eğlence Dünyası ile spor ve mesire alanı olarak güzel bir mekâna dönüşen Karasu mevkii üzerinde bulunan Atıksu Arıtma Tesisi hakkında da detaylı bilgi aldı.

Baysal, yapımı hızla devam eden Bilecik Belediyesi Şehirler Arası Otobüs Terminali ve Yüksek Hızlı Tren Garı’nı da inceledi.

Bilecik Belediyesi Şehirler Arası Otobüs Terminali ve Yüksek Hızlı Tren Garının bağlanması amacıyla Bilecik Belediyesi’nin talebi üzerine sekiz değirmen mevkiine yeni bir köprü yapılması amacıyla; DSİ ekiplerince inceleme ve fizibilite çalışmaları yapıldı. Yapılan inceleme sonucunda yaklaşık 32 metre uzunluğunda ve 18 metre genişliğinde gidiş-geliş istikametine göre hizmet verecek yeni bir köprü yapılanmasına karar verildiği bildirildi.

Belediye Başkanı Selim Yağcı; Öncelikle Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu başta olmak üzere, Bilecik’e yapılan hizmetler için Devlet Su İşleri Eskişehir Bölge Müdürü Hayrettin Baysal’a teşekkür etti.

Başkan Yağcı ayrıca, yapılan çalışmalar ile Bilecik’in yaşam kalitesinin hızla arttığını ifade ederek ‘’Bilecik doğasıyla, kültürüyle, ekonomisiyle, modern yaşam standartlarıyla Marmara’nın incisi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor’’ dedi.

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.