BİLECİK BELEDİYESİ’NE BİR BAŞARI ÖDÜLÜ DE TARİHİ KENTLER BİRLİĞİNDEN GELDİ - Bilecik Haber Tarafsız Güvenilir Yerel HaberBilecik Haber Tarafsız Güvenilir Yerel Haber

24 Ocak 2022 - 06:04

BİLECİK BELEDİYESİ’NE BİR BAŞARI ÖDÜLÜ DE TARİHİ KENTLER BİRLİĞİNDEN GELDİ

BİLECİK BELEDİYESİ’NE BİR BAŞARI ÖDÜLÜ DE TARİHİ KENTLER BİRLİĞİNDEN GELDİ
Son Güncelleme :

07 Ekim 2015 - 17:14

BİLECİK BELEDİYESİ’NE BİR BAŞARI ÖDÜLÜ DE TARİHİ KENTLER BİRLİĞİNDEN GELDİ

Geçtiğimiz ay, üyesi olduğu Sağlıklı Kentler Birliği’nden ödül alan Bilecik Belediyesi, Tarihi Kentler Birliği tarafından düzenlenen 2014 Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma proje ve uygulamaları özendirme yarışmasında, bir başarıya daha imza attı.

32 belediyeden 30’u uygulama, 21’i proje dalında olmak üzere 51 projenin değerlendirildiği yarışmada Metin Sözen Koruma Büyük Ödülü, jüri özel ödülü, TKB’nin 15. yılı şerefine verilen özel ödülün yanısıra, 5 proje, 5 uygulama ve 6 adet korumada süreklilik ödülü ve 13 adet başarı belgesi verildi.

Bilecik Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ve 36 Osmanlı Padişahı Ataları Şeyh Edebali’nin Huzurunda” temasıyla hazırlanan Bilecik Belediyesi Osmanlı Padişahları Tarih Şeridi Projesi ile yarışmaya katılan çalışma, alanında büyük bir beğeni topladı.

18-21 Kasım tarihlerinde Antalya’da ödüllerin verileceği yarışmada; Konya, Kayseri, Gaziantep, Kuşadası, Melikgazi, Milas, Nilüfer, Tire, Bergama, Burdur, Diyarbakır, Tarsus, Uzunköprü, Alanya, Eyüp, Konak, Odunpazarı, Safranbolu, Şahinbey belediyeleri çeşitli alanlarda ödül alırken; Adana Büyükşehir Belediyesi, Bilecik Belediyesi, Buldan Belediyesi, Eflani Belediyesi, İncesu Belediyesi, Kadıköy Belediyesi, Kartal Belediyesi, Nevşehir Belediyesi, Selçuklu Belediyesi, Sivrihisar Belediyesi, Talas Belediyesi, Ünye Belediyesi ve Zeytinburnu Belediyesi alanlarında yaptıkları çalışmalar ile başarı belgelerini almaya hak kazandı.

fotoğraf1 osmanlı-padişahları-tarih-şeridi-1 osmanlı-padişahları-tarih-şeridi-2 OSMANLI-PADİŞAHLARI-TARİH-ŞERİDİ-3 OSMANLI-PADİŞAHLARI-TARİH-ŞERİDİ-4