BİLECİK CHP 29 EKİM KUTLAMASI - Bilecik Haber Tarafsız Güvenilir Yerel HaberBilecik Haber Tarafsız Güvenilir Yerel Haber

24 Ocak 2022 - 07:24

BİLECİK CHP 29 EKİM KUTLAMASI

BİLECİK CHP  29 EKİM KUTLAMASI
Son Güncelleme :

28 Ekim 2014 - 15:56

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı bugün Cumhuriyet Meydanın da kutlama töreni gerçekleştirdi. Tören alanına marşlar eşliğinde yürüyerek gelen CHP il başkanlığı ve üyeleri Atatürk anıtı önüne çelenk bıraktı. Ayrıca yapılan törene Türk KadınlarBirliği ve Atatürk Düşünce Derneği’nin çelenek bırakması ile  saygı duruşu ve istiklal marşı ardından konuşma yapıldı. Türk Kadınlar Birliği Başkanı ve Atatürk  Düşünce Derneği’nin yaptıkları konuşmalar sonrasında Bilecik Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Çağatay Karaahmet konuşma yaptı.

CHP Bilecik İl Başkanı Çağatay Karaahmet, “Cumhuriyet kimsesizlerin kimsesidir. Cumhuriyet öyle bir rejim ki kula kulluk etmek değildir, Cumhuriyet bireyin birey olarak yaşayacağı özgür olarak yaşayacağı bir rejimdir” ifadelerini kullandı.

91 yıllık genç olan bir cumhuriyete sahip olduklarını sözlerine ekleyen Karaahmet, ” Cumhuriyete kast edecek insanlar olacaktır ama şunu hiç unutmayınız, Cumhuriyet yoluna baş koyanlar Cumhuriyet yürüyüşüne başlayanlar 19 mayısta Samsun’a çıkan bir avuç insandır. hiç önemli değil bugün 5 kişi oluruz, yarın 10 kişi oluruz, yarın 100 kişi oluruz milyonlar oluruz. Cumhuriyete kast edenlerin, kast etme girişinde bulunanların kast etme cüretinde bulunanların sonu geldi. Cumhuriyetin milli bayramlarını yasaklamaya çalıştılar ne oldu? 2 yıldır her bayram buradayız. 5 kişi, 10 kişi, 20 kişi, 50 kişi buradayız her bayram buradayız alternatif kutlamamızı yapıyoruz. Sen bize milli bayramları bu cumhuriyeti bu insanları bize unutturabilir misin buna gücün yeter mi sen bize cumhuriyeti unutturabilir misin sen bize Mustafa Kemal Atatürk’ü unutturabilir misin?” diyerek sözlerini noktaladı.

DSC_0451 DSC_0454 DSC_0463 DSC_0482 DSC_0483 DSC_0486 DSC_0490 DSC_0491 Cumhuriyet-Halk-partisi-alternatif-29-Ekim-kutlamasi-1 Cumhuriyet-Halk-partisi-alternatif-29-Ekim-kutlamasi-3