12.4 C
Bilecik
Pazar, Ekim 2, 2022

BİLECİK EMİTT FUARINDA

- Reklam -
- Reklam -

BİLECİK EMİTT FUARINDA

31 Ocak- Şubat 2019 tarihleri arasında İstanbul Büyükçekmece TÜYAP’daki 23.sü düzenlenecek olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarına (EMİTT) Bilecik Valiliğini temsilen İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü katılacaktır. İlimizi daha önceki yıllarda olduğu gibi bu yılda da tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri, sivil mimari örnekleri, geleneksel el sanatları ve İlimizin tatil noktaları tanıtılacaktır.

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) ile birlikte Bilecik Belediye Başkanlığı, Bozüyük Belediye Başkanlığı, Osmaneli Belediye Başkanlığı, Söğüt Belediye Başkanlığı, turizm yatırım belgeli seyahat acentaları ve otellerin işbirliğinde dünyanın 4. büyük turizm fuarı olan EMİTT’ te İlimizi turizm açısından hak ettiği yere ulaştırmak için birçok alanda tanıtımı yapılacaktır. Müdürlüğümüz EMİTT’ e hazırlıklarını çok öncesinden planlamış olup İlimiz ve İlçelerimizin tarihi ve kültürel değerlerini ön plana çıkaran kısa videolar çekerek tanıtıma başlamıştır. 31 Ocak’ a kadar sosyal medya aracılığıyla her gün bir video paylaşan Müdürlüğümüz, daha fuara gitmeden EMİTT İstanbul ekibinin dikkatini çekmeyi başarmıştır. Bunun yanında 2018 yılında 43 ülkenin katılım gösterdiği fuar için hazırladığımız videolarımız yerli ve yabancı sektör profesyonellerinin ilgisini çekmiştir.

İlimize özgü el sanatları ürünleri sergilenecek, kendine has bir damak tadı bulunan ayva lokumumuz, nar lokumumuz, helvamız ve bozamız, Osmanlı şerbetimiz standımızı ziyaret edecek olan yerli ve yabancı misafirlere ikram edilecek, hünerli ellerin ortaya çıkardığı Kınık çömlekçiliği el sanatları ürünlerinin ise canlı performansla sunumu yapılacaktır.

Sayın Valimiz Bilal ŞENTÜRK’ün Müdürlüğümüze sağladığı destek ve himayeleri ile EMİTT Fuarında keşfedilmemiş güzelliklere sahip “taşı mermer, toprağı seramik, yaprağı ipek olan, Kuruluş ve Kurtuluşun beşiği Şeyh Edebalı, Ertuğrul Gazi ve Ecdad diyarı Bilecik” in adına yakışır ve otantik bir şekilde tasarımı yapılan standımızda çok sayıdaki görsel ve yazılı tanıtıcı materyallerimizle en üst seviyede tanıtımı yapılıp İlimizi daha yakından tanımaları ve gezip görmeleri konusunda kendilerine davette bulunulacaktır.

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.