13.4 C
Bilecik
Pazartesi, Haziran 27, 2022

BİLECİK EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNDEN BASIN BİLDİRİSİ

- Reklam -
- Reklam -

BASIN BİLDİRİSİ

20/11/2014 günü saat 18.00 ile 21/11/2014 günü saat 06.00 arasında ve 21/11/2014 günü saat 18.00 ile 22/11/2014 günü saat 06.00 arasındaki gayri muayyen saatlerde ilimiz Söğüt ilçesi Cumhuriyet mahallesi Orhangazi caddesi üzeri, Türkmenbaşı mahallesi Göktepe caddesi üzeri ve Orta mahalle Gündüzbey caddesi üzerinde park halinde bulunan çekici ve dorselerden mazot çekmek suretiyle gerçekleştirilen (4) adet Açıktan Hırsızlık (Otodan Mazot Hırsızlığı) olayı ile ilgili olarak yapılan araştırmalarda;

Olay mahalline yakın olan okullar ile işyerlerine ait güvenlik kamera görüntüleri ve mobese kameralarının incelenmesi sonucu olayda kullanıldığı düşünülen gri renkli Fiat Fiorino marka aracın 21/11/2014 günü ilçemizden çıkış yaparak Eskişehir iline doğru gittiği tespit edilmiş, Söğüt istikametinden gelerek Eskişehir iline giriş yapan gri renkli Fiat Fiorino marka araçlarla ilgili Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğü Mobese ve PTS (Plaka Tanıma Sistemi) kayıtlarının yapılan incelemelerinde, Söğüt ilçemizden çıkış yaparak 25 dakika sonra Eskişehir iline girdiği tespit edilen 31…. plakalı gri renkli Fiat Fiorino marka araçtan şüphelenilmesi üzerine;

Söz konusu aracın Eskişehir ilinde bulunan bir oto kiralama firmasında kullanıldığı, içerisinde ağır bir mazot kokusu olduğu, olayın olduğu tarihlerde şüpheli Ö.T. isimli şahıs tarafından kiralandığı, GPRS sisteminden tespit edilen olay yerlerindeki bekleme ve ring halindeki konumlarının, ilçede bulunan güvenlik ve mobese kamera kaydı görüntülerindeki Gri renkli Fiat Fiorino marka aracın bekleme ve ring zamanları ile uyuştuğu tespit edilmesinin üzerine bahse konu araç ile Ö.T. isimli şahsın muhtelif tarih ve saatlerde Eskişehir ilinde meydana gelen “Mazot Hırsızlığı” olaylarının da şüphelisi olabileceği anlaşılmış olup, 31….. plakalı araç ile Ö.T. isimli şahsın bilgileri Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğü ile paylaşılmıştır.

Müdürlüğümüz Söğüt İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğüne verilen bilgiler doğrultusunda yapılan çalışmalar sonucunda; Ö.T. isimli şahıs yine mazot hırsızlığını gerçekleştirdiği esnada 29/11/2014 günü saat 02.15’ te suçüstü yapılarak Eskişehir ilinde yakalanmış, Ö.T. isimli şahsın yanında bulunan, ancak yakalanamayarak kaçan H.Ç. isimli şahsın ise firari olarak aranmasına başlanmıştır.

Böylece, 20/11/2014 – 29/11/2014 tarihleri arasında Eskişehir ilinde meydana gelen (10) adet, 20/11/2014 – 22/11/2014 tarihleri arasında Söğüt ilçemizde meydana gelen (4) adet olmak üzere toplam (14) adet “Otodan Mazot Hırsızlığı” olayının şüphelisi Ö.T. ile hırsızlanan mazotları satın aldığı tespit edilen “Hırsızlık Malını Satın Alma” olayının şüphelisi T.S. isimli şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır.

30/11/2014 tarihinde adli mercilere sevk edilen şüphelilerden Ö.T. ilgili mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilirken T.S isimli şahıs ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştır. Öte yandan olayın firarisi H.Ç. isimli şahsın ise aranmasına devam edilmektedir.

İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

 

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.