9.4 C
Bilecik
Pazar, Aralık 4, 2022

Bilecik Gençliğe Sporla Bakıç Projesi Hayata Geçti

- Reklam -
- Reklam -

Bilecik Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) tarafından hazırlanan “Gençliğe Sporla Bakış” projesi hayata geçti.

Bilecik Polis Evi’nde düzenlenen kahvaltıya Bilecik Vali Yardımcısı Mehmet Taşdöğen, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Amatör Spor Kulüp Federasyon Başkanı Nusret Tosun, İl Futbol Temsilcisi Engin Toku, İl Milli Eğitim Müdürü Yardımcısı Coşkun Bakırtaş, Bilecik Dernekler Müdürü Cemal Kaya, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, öğrenciler ve veliler katıldı.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren ASKF Başkanı Nusret Tosun, 96 bin 290 TL’lik “Gençliğe Sporla Bakış” projesi hakkında şunları kaydetti:

”Ben burada başta Sayın Valimize, Belediye Başkanımıza daire müdürlerimize, Milli Eğitim Müdürümüz ve Gençlik Hizmetleri İl Müdürü vekillerimize projeye verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ederim. Ayrıca bu projenin mimarı olan İl Dernekler Müdürümüz Cemal Beye de ayrıca çok çok teşekkür ederim. Sayın valimizden, Belediye başkanımızdan ve daire müdürlerimizden bu projeyle ilgili desteklerinin devamını diler, hepinize saygı ve sevgilerimi sunarım”

BELEDİYE BAŞKANI SELİM YAĞCI: ”GENÇLERİMİZİ SPORA TEŞVİK EDECEK GÜZEL BİR PROJEYİ HAYATA GEÇİRMENİN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ”

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, 4 kurumun bir araya gelerek gençlere yönelik olarak spora kazandırma ve teşvik konusunda bir çalışma ortaya koyduklarını belirterek, “Dernekler müdürlüğümüz bünyesi içerisinde de buraya bir finansman desteği sağlandı. Gençlerimiz sağ olsunlar eğitimleri noktasında, spora hazırlanmaları noktasında amatör spor kulüpleri federasyonumuz bu anlamda ciddi bir çalışmayı üzerlerine aldılar. İnşallah böyle birlik beraberlik olduğu zaman toplumumuz adına, gençliğimiz adına, çocuklarımız adına çok güzel projeleri yapacağımızdan ben eminim. Bilecik Belediyesi olarak, çocuk ve gençlerimiz için başta eğitim ve spor alanında olmak üzere birçok güzel faaliyeti gerçekleştiriyoruz. Bu çalışmalarımızı yeni vizyon projelerimizle sürdürmeye devam edeceğiz. Bu anlamda başta Nusret Bey olmak üzere Amatör Spor Kulüpleri Federasyonumuzun tüm yönetim kurulu üyelerini dernekler müdürümüzü ve tüm katılımcılarımıza huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum. Hep birlikte daha iyiye, daha güzele ulaşmak temennisiyle hepinize saygılar sunuyorum” dedi.

”SPOR VE GENÇLİK ADINA GÜZEL BİR PROJEYİ UYGULUYORUZ”

Bilecik Vali Yardımcısı Mehmet Taşdöğen ise, ortamın çok güzel olduğunu söyleyerek, bu ortamdan etkilendiğini belirtti.

Bilecik’te spor ve gençlik adına güzel bir faaliyet gerçekleştirdiklerini belirten Taşdöğen, “Bilecik’e yeni gelmekle birlikte hakikaten son bir kaç ay içerisinde burada belki istediğimiz anlamda nicelik yönüyle olmasa da nitelik yönünde gerçekten çok güzel şeyler olduğunun farkına vardık. Onları halen yaşıyoruz. Bugünkü asıl mesele de Amatör Spor Kulüpleri Federasyonumuzun gerçekten bu anlamlı sosyal sorumluluk projeleri kapsamında değerlendirilebilen bu güzel projenin tanıtımında faaliyetinin bir bölümünde bulunmaktan gerçekten memnuniyet duyuyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Vali yardımcısı Mehmet Taşdöğen, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, İl Milli Eğitim Müdür yardımcısı Coşkun Bakırtaş tarafından 24 öğrenciye eşofman takımı, forma ve ayakkabı verildi.

DSC_0194 DSC_0200

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.